Дія на людину кольору інтер’єру

Дія на людину кольору інтер'єруМайже всю інформацію про навколишній нас дивовижний світ ми одержуємо через зорове сприйняття. Око сприймає розміри, форму об’єкту і колір. Причому, кожен окремий колір викликає у різних людей абсолютно різні відчуття, які роблять вплив як на його психічний, так і на фізичний стан. Існує навіть методика лікування кольором, яка на практиці показує непогані результати.

Кожна людина, хоч одного разу помічала, що в кімнаті одного кольору вона відчуває себе комфортно, а з кімнати іншого кольору так і хочеться скоріше піти. Тому кольору в інтер’єрі і пов’язаному з ним комфорту нашого житла завжди потрібно приділяти належну увагу.

Коли ви стикаєтеся з вибором кольору для інтер’єру, хороший помічник тут — ваші особисті переваги. Хоча сприйняття кожного кольору різними людьми абсолютно різне (воно залежить від віку, національності, особливостей характеру), все ж таки є певні загальні закони дії кольору, які були відкриті відомими психологами. Розглянемо деякі з них.

Блакитний, синій колір, індиго.

Ці кольори дають нам відчуття прохолоди, свіжості, вони нагадують нам прекрасне чисте небо. Ці кольори викликають у людей відчуття деякої свободи, легкості, насолоду безтурботністю. У наш час стало модним захоплення людей ученням Фен-шуй. Згідно цьому ученню блакитний і синій кольори є символами жіночого начала, гармонії і довірчості. У лікуванні кольором блакитний і відтінки синього корисні для людей з хворобами шлунково-кишкового тракту, із захворюваннями органів дихання. Лікарі при таких захворюваннях рекомендують хоч би по півгодини в день насолоджуватися спогляданням чистого синього кольору.

Червоний колір.

Це колір експресії, пристрасті, азарту. Цей колір асоціюється з вогнем і кров’ю. По Фен-шуй колір цей символізує чоловіче начало. У деяких східних культурах це колір гніву. Червоний колір викликає бажання рухатися, є стимулятором нервової системи. Червоний небажаний для людей з нестійкою психікою, легкозбудливих. У кольоролікуванні червоний колір допомагає при анемії, депресії, але не підходить гіпертонікам.

Жовтий колір.

Цей колір символізує сонце, багатство, свободу. Не дивлячись на це, колір цей в багатьох культурах пов’язаний із зрадою і печаллю. По Фен-шуй жовтий – колір мудрості. Не дивлячись на такі суперечності, жовтий колір звичайно викликає відчуття легкості, тепла і насолоди життям. У кольоротерапії жовтий колір показаний при хворобах печінки, нирок, і діабеті. Протипоказаннями є діарея, тахікардія.

Зелений колір.

Цей колір створений співдружністю синього і жовтого кольорів і в якійсь мірі володіє їх енергетикою. Зелений колір символізує постійність, спокій, утихомиреність. Якщо в зеленому більше синього кольору — він має холодніший характер. Якщо ж більше жовтого — то він викликає асоціації насолоди молодою зеленню, при погляді на нього виникає відчуття тепла. У народів Сходу зелений – колір надії і оновлення всього світу.

Зелений колір освіжає, дає людині відчуття спокою. Цей колір добре діє на зір. У кольоротерапії ним лікують астму, прояви безсоння і хвороби серця.

При розподілі кольорів в інтер’єрі не треба забувати, що червоний, жовтий кольори і їх відтінки – це теплі кольори, а синій, зелений і їх відтінки – холодні.

Для кімнат, що виходять вікнами на південь, тобто жарких, в інтер’єрі повинні переважати відтінки холодного кольору. Тоді кімната наповниться нотками прохолоди і свіжості.

Кімнати ж, що виходять на північ, потрібно оформляти елементами інтер’єру теплих відтінків. Стіни переважно робити світлих тонів; те ж відноситься і до меблів. Для кімнат з вікнами на схід, інтер’єр повинен бути в прохолодних пастельних тонах, для кімнат же, що виходять вікнами на захід переважно пастельні тони теплих відтінків. Теплі кольори володіють дивовижним ефектом – вони як би, звужують простір кімнати. Холодні ж кольори мають прямо протилежний ефект – вони зорово збільшують об’єм кімнати. При підборі кольору інтер’єру важливо пам’ятати, що стіни кімнати повинні бути завжди темніше за стелю, але разом з тим, світліше підлоги. Так досягається гармонійність зорового сприйняття приміщення. Вибір колірних переваг в інтер’єрі залежить, також, і від цільового призначення кімнати. Якщо це кімната для маленької дитини — сміливо вибирайте блакитний, ніжно-зелений або світло-бузковий колір стін і меблів. У такій кімнаті дитина відчуватиме себе затишно і спокійно. Для дитини – школяра переважно жовті відтінки. Письмовий стіл жовтого кольору сприятиме увазі. А ось червоні кольори небажані – вони заважають дитині заснути. Спальні краще оформляти в зелених і блакитних тонах. А ось спальню для закоханих краще представити в червоних тонах. У поєднанні з м’яким світлом вона набуває романтичного відтінку. Вітальня хороша в жовтих тонах, що дарують відчуття тепла і затишку. Для ділового кабінету підійде зелений колір, який своєю спокійною магією не відволікає від справ. Червоний колір кухні є стимулятором апетиту. При колірному оформленні інтер’єру важливо знати принципи колірної сполучуваності.

Однотонна сполучуваність — це поєднання відтінків одного кольору. Щоб уникнути нудного сприйняття цього, треба пожвавити інтер’єр деталями яскравого кольору — картинами, вазами, шторами.

Другий вид – контрастна сполучуваність. Принцип – використовувати контрастні кольори в деталях (наприклад, блакитні стіни і оранжеві меблі і штори). Такий інтер’єр володіє яскравістю і нарядністю.

Третій вид – змішаний. У ньому передбачається поєднання різних відтінків якого-небудь кольору і контрастних кольорів. Основний колір повинен переважати у вашому інтер’єрі, а число інших кольорів не повинно перевищувати п’яти. Так можна, використовуючи свободу творчості, досягти гармонії інтер’єру. Не варто забувати також, що рельєфна поверхня робить будь-який колір м’якше, а глянсова, навпаки – показує колір у всій красі.

Дизайнери інтер’єру радять перед вибором кольору, прикладати забарвлені листи паперу до стіни. Якщо при погляді на цей колір з відстані трьох метрів – у вас з’явиться відчуття комфорту — сміливо вибирайте цей колір для кімнати. Міняючи кольори, протестуйте так всі кімнати.

Експериментуйте – і правильно підібрані кольори для інтер’єру подарують вам спокій і затишок.