Будуємо будинок: колода чи брус?

Будуємо будинок: колода чи брус?При зведенні будинку з дерева особливу увагу потрібно приділити будматеріалу, який ви візьмете за основу будівництва.

Дерев’яна колода (оциліндрована) – відрізняється неперевершеною міцністю. Це пояснюється тим, що при виготовленні колоди м’яка деревина знімається, а найтвердіша – серцевина – залишається. Це дозволяє оциліндрованій колоді витримувати великі навантаження. Котедж або заміський будинок, побудований із якісної колоди, відрізняється міцністю, хорошою теплоізоляцією і довговічністю. При будівництві будинку з оциліндрованої колоди, головне правильно скласти стіни. Для цього потрібно вибирати колоди не менше 22 см в діаметрі. Це дозволить забезпечити потрібну теплоізоляцію.

Основним конкурентом натуральній оциліндрованій колоді є клеєний брус. Цей будівельний матеріал ідеальний для зведення дерев’яних будинків в суворих кліматичних зонах, він практично не гниє і не піддається горінню. Для виготовлення клеєного бруса в основному використовуються хвойні породи дерев – сосна або ялина. При виготовленні бруса відбувається склеювання декількох прямих дощок під пресом. Тому брус такий дорогий – адже для того, щоб одержати ідеально рівні дошки, доводиться зістругати дуже багато деревини. Адже відносно рівні дошки виходять не завжди, плюс – деформація при сушінні. А всі ці «відходи» вносяться у вартість кінцевого продукту – готового клеєного бруса.

Проте в результаті ви маєте неперевершений по своїх якостях будівельний матеріал. Клеєний брус дуже теплий, міцний. Відмінна шумоізоляція і живий аромат натурального дерева роблять будинок з бруса улюбленим місцем відпочинку городян.

Клеєний брус може застосовуватися для будівництва багатоповерхових дерев’яних будинків. Це забезпечується все тією ж підвищеною міцністю і малою механічною усадкою. Ще одним плюсом будинку з бруса є те, що внутрішню обробку можна не проводити. Акуратний малюнок зробленого з колод бруса, ідеально рівна поверхня стін не вимагає обшивки вагонкою або іншими матеріалами. Якщо ви підбираєте матеріал для будівництва свого будинку, можете зупинити свій вибір, як на колоді, так і на брусі. Зроблені з колод стіни ідеальні для лазні, одноповерхового дачного будиночку. А ось двоповерховий котедж на довгі роки для життя багатьох поколінь вашої сім’ї краще зводити з бруса. При покупці бруса звертайте увагу на кількість зрощень по довжині бруса, на товщину дощок (ламелей). Якщо ви хочете, щоб ваш будинок був по-справжньому затишним, вам потрібні стіни з бруса не менше 1500 мм товщиною.

Коли ви вибираєте будівельний матеріал, не варто економити час і гроші. Потратьте трохи більше часу і засобів, але знайдіть справжній будинок!