Кахляна плитка. Плитка керамічна.

Кахляна плитка
Кахляна плитка

Найбільш затребуваною на сьогоднішній момент є керамічна плитка. Вона представляє зручний облицювальний матеріал, що володіє наступними важливими властивостями: красою, гігієнічністю, довговічністю, великою міцністю, безпекою для навколишнього середовища, оскільки не виділяє шкідливі речовини. Крім того, вона не руйнується від хімічних речовин, вогнетривка, екологічно нешкідлива, за нею легко доглядати.

Пресовану керамічну плитку виготовляють з порошкової суміші, яка під дією високого тиску пресу набуває своєї форми.

Екскрудована плитка виходить з тістоподібної маси за допомогою спеціального пристрою, званого екскрудером.

Поверхня плитки з глазур’ю покрита шаром скла, яке надає їй красивий естетичний вигляд. Глазур може бути прозорою або розрізнятися по колірних відтінках. Саме нанесений шар скла додає плитці велику міцність, водонепроникність і можливість нанесення малюнку.

Неемальована плитка однорідна по структурі і не має малюнків.

Також буває плитка керамічна з пористою або щільною структурою. Пористість плитки впливає на здатність вбирання вологи. Саме тому пориста плитка може застосовуватися тільки в приміщеннях з невеликою вологістю, а плитка з щільною структурою – для зовнішніх обробних робіт.

Керамогранітна плитка включає два світлі сорти глини, насичені ілтом і каолінітом і доповнених кварцовим піском, польовим шпатом і мінеральними пігментами-фарбниками. Керамограніт не має емальованого покриття і проходить одинарний відпал, який протікає при високій температурі. Внаслідок цього, він набуває твердості, міцність до ударів і на вигин, стійкість до стирання поверхні і до низьких температур, а також до її перепадів. Керамограніт може мати матову або поліровану поверхню, яка не вицвітає досить тривалий час. Володіючи такими властивостями, він використовується для обробки зовні і всередині будівель.

Ексклюзивна плитка «FERRUM Style» з неіржавіючої сталі має основою керамічний граніт. Завдяки своїм властивостям: міцності, високої вологостійкості і стійкості до змін температури, вона може застосовуватися для обробки стін, драбин, колон, цоколів і фасадів будинків.

Види плитки можуть також розрізнятися за призначенням: плитка для стін і підлоги, плитка для різних внутрішніх і зовнішніх облицьовувань.

Вибираючи плитку для будинку, в першу чергу треба враховувати, яке приміщення облицьовуватиметься. На сьогоднішній момент керамічна плитка для ванни — це найпоширеніший варіант використання плитки. Слід враховувати, що у ванні завжди велика вологість, багато косметичних засобів і хімічних речовин, тому кахляна плитка для ванни володіє стійкістю до хімічних речовин, зниженою пористістю і не вбирає вологу, а плитка для підлоги додатково повинна володіти стійкістю до стирання і бути шорсткою.