Паркет

ПаркетПам’ятаючи про те, що рано чи пізно підлогу доведеться ремонтувати, постарайтеся у момент покупки настилу обзавестися запасом плитки, зайвими плашками паркету або відрізом килимового покриття.

Перш ніж починати ремонт і навіть безпосередньо перед самим укладанням нової деталі підлоги, ретельно почистіть належну ремонту ділянку пилососом, щоб видалити всі тверді частинки, які забруднюють поверхню: тільки так можна забезпечити бездоганне прилягання матеріалу.

ПАРКЕТ

* Щоб закласти щілини великої протяжності, пропоную спосіб, який може показатися самодіяльним, але насправді вельми ефективний: розплавте на паровій лазні натуральний віск або парафін, заливайте його невеликими порціями з черпака з носиком в щілині і відразу видаляйте шпателем надлишок. Його можна знову розтопити і використати надалі.

* Якщо щілини нечисленні, то можна використовувати практичнішу акрилову мастику, наявну в продажі в обширній гаммі тонів (якщо не один з них не підходить, мастику можна офарбувати аніліном в потрібний відтінок); найбільш практичною є упаковка в тюбиках, оскільки з них можна видавлювати мастику прямо в потрібне місце, тоді як з банок потрібно наносити лопаткою. Відразу зчищайте з підлоги надлишки мастики, не чекаючи поки вона затвердіє, за допомогою лопатки і вологої ганчірки.

* Після закінчення роботи обережно протріть оброблену поверхню найтоншим наждачним папером і приберіть пилососом всі залишки поліровки.

* Щоб закласти глибокі борозни, заповніть їх мастикою або забарвленим натуральним воском, підрівняйте шпателем і протріть наждачним папером.

* Якщо йдеться про виїмки, видаліть їх наждачним папером, підметіть залишки і, якщо є необхідність, натріть воском або мастикою, заздалегідь заповнивши мастикою врівень з підлогою виїмку, що утворилася.

* Щоб замінити паркетину, яка розхиталася, вставте стамеску уздовж краю і натисніть на неї як на важіль. Повторіть операцію в декількох місцях. Якщо таким чином ви не зумієте її видалити, упріться стамескою перпендикулярно в середину паркетини і ударте по ній молотком, а потім видаліте тріски.

* Видаливши пошкоджені елементи, поскребіть краї сусідніх плашок паркету і виїмку в підлозі, потім пройдіться пилососом і нанесіть зубчатою щіточкою тонкий шар склеювальної речовини як на підлогу, так і на зворотну сторону паркетини. Укладіть нові плашки на місце, з силою натисніть і негайно видаліть надлишки клею, що виступив. Принаймні добу не ходіть по підлозі, паркет повинен просохнути.