Пластикові панелі: види і призначення

ПВХ панелі
ПВХ панелі

Пластикові панелі в будівництві використовуються для обробки внутрішніх стін і стель. Стінні пластикові панелі промислові підприємства виготовляють з полівінілхлориду і, не дивлячись на свій хімічний склад, цей матеріал безпечний для організму людини.

Пластикові панелі відносяться до вологостійких матеріалів. Вони не набухають, їх поверхня під впливом води або пари не деформується, не змінюється колірна гамма покриття. Пластикові панелі і ПВХ панелі для ванни легко миються будь-якими миючими засобами, що не містять абразивні включення. Стійкість до хімічної і біологічної дії робить цей облицювальний матеріал ідеальним. Панелі ПВХ не обсипаються, не гниють, їх невелика вага дозволяє використовувати панелі для обробки стель.

Монтаж панелей ПВХ відрізняється простотою і легкістю. Для кріплення панелей на стіну заздалегідь закріплюють обрешітку, яку обробляють спеціальним складом, що запобігає процесу гниття. Обрешітка дає можливість не тільки закріпити панелі, але з її допомогою вирівнюють і декорують стіни. За обрешіткою можна приховати електропроводку, сантехнічні комунікації. Для монтажу самих панелей використовують спеціальні комплектуючі і сполучні елементи. Кутові елементи закріплюють панелі і є декоративним елементом при оформленні зовнішніх і внутрішніх кутів. При монтажі торцеві елементи використовуються для окантовки або оформлення зрізів панелі.

ПВХ має низький ступінь займистості, що дозволяє проводити їх установку в суспільних установах і житлових будівлях. Пластикові панелі встановлюють в кухні і у ванній кімнаті, використовують для облаштуання перегородок, стель, ними обробляють віконні скоси і балкони. Панелі випускаються порожнистими всередині або їх структура складається з осередків або невеликих сотів. Панелі зі вспіненого ПВХ мають однорідну структуру, яка легко обробляється інструментами або рубанком.