Пінобетон

ПінобетонЩе недавно вибір будматеріалів для будівництва власного будинку був не так багатий і обмежувався деревом або цеглою. У продажу сьогодні вже є найширший вибір матеріалів для зведення стін заміського котеджу. Отже, проаналізувавши свої бажання, потреби і можливості, ми зможемо втілити свою давню мрію без яких-небудь сумнівів з приводу вибору самого відповідного будівельного матеріалу, здатного задовольнити абсолютно всім вимогам.

Те, що в основу наших стін ляже камінь або бетон, ми вже вирішили! Але що конкретно? Цегла? А може піноблоки?

Блоковий пінобетон. Цей будівельний матеріал гідний окремої уваги. Якщо ви хочете заощадити гроші на будівництві і побудувати прекрасний будинок, що володіє всіма перевагами будинків з цегли і дерева, то вам буде цікаво прочитати цю статтю.

Піноблоки мають комірчасту структуру, тому вони набагато легше за цеглу, що дозволяє виготовляти їх крупнішими за розміром. Завдяки їх міцності і легкості, не пред’являються жорстких вимог до фундаменту, що зменшує витрати на його будівництво, а в деяких випадках (якщо будинок планується одноповерховий) і на геолого-розвідувальні роботи.

Технологічний процес виробництва пористого бетону не складний: у спеціальних агрегатах рідкий бетон з піском вспінюють, дякуючи чому в ньому утворюється величезна кількість дрібних бульбашок, наповнених повітрям. На виготовлення йде рівна кількість піску і бетону, це знижує ціну в порівнянні з цілісними бетонними блоками.

Пінобетонні блоки зручні тим, що добре піддаються обробці. Досить озброїтися ручною пилою, дрилем або іншим необхідним інструментом, і матеріал не буде вам чинити опір, слухняно приймаючи будь-яку задуману вами форму. Великі розміри, легкість, швидкість обробки – все це значною мірою скорочує час на будівництво і економить засоби, адже при роботі з цим матеріалом можна обійтися без залучення фахівців з кладки. Звести стіни з таких блоків здатна навіть людина, не дуже досвідчена в будівництві – важливо лише дотримувати всі правила, що відносяться до застосування даного матеріалу.

Застосовуючи комірчастий бетон для створення несучих конструкцій, можна створювати форми будь-якої складності: багатогранні і напівкруглі еркери, арки, піраміди, рівні фронтони під будь-який ухил даху. Якщо ви задумали збудувати будинок, в якому буде більше двох поверхів, то по всьому периметру необхідно встановити монолітні армовані стовпи або колони, які будуть опорою для панелей перекриття.

Будівництво котеджів з піноблоків – достатньо вигідне вкладення коштів для їх господарів. В порівнянні з цеглою, витрати при використанні цього матеріалу істотно знижуються. По теплоізоляційних параметрах стіни з пінобетонних блоків в три – п’ять разів перевершують стіни з цегли. Будинки з пінобетонних блоків полегшують підведення до них різних комунікацій, оскільки в цих стінах нескладно зробити будь-які отвори або вирізи. Дуже легко штробити канали труб і електропроводки.

На відміну від дерева, комірчастий бетон (пінобетон) не піддається гниттю, не горить, не піддається процесу старіння, не втрачає якостей міцності після зіткнення з вогнем. Він відповідає санітарним вимогам, що дозволяють використовувати його для будівництва житлових будинків.

Слід ретельно підходити до приготування розчину для кладки, оскільки необхідно враховувати той факт, що піноблоки добре вбирають воду, і перед укладанням кожного блоку його рекомендується змочувати у воді. Особливо якщо будівництво ведеться влітку в суху погоду. Дозволяється використовувати особливий клей, який робить вужчими щілині, що утворюються між блоками. Це, у свою чергу, сприяє зменшенню теплових втрат на 20 – 30%. Але з позиції надійності традиційний піщано-цементний розчин надійніше. Адже у будь-якому випадку стіни такого будинку потрібно утепляти. І, звичайно, якщо ви плануєте жити в котеджі круглий рік, то не треба забувати про необхідність утеплення крівлі. Це в цілому сприятливо позначиться на теплових характеристиках будинку.

Вигляд стін з пінобетонних блоків не цілком фешенебельний, тому такі будинки трохи обробляють зовні, наприклад облицювальною цеглою або сайдінгом. Крім того, пінобетон сильно вбирає воду, і захист будинку від намокання – вагомий аргумент на користь зовнішньої обробки.

Перед покупкою піноблоків необхідно перевіряти документи на матеріал, підтверджуючі його якість. У зв’язку з тим, що сертифікація на етапі приватного будівництва не потрібна, деякі дрібні виробники, користуючись цим, випускають неякісні блоки: крихкі і важкі. Звідси нерідкі розчарування. Будьте уважні!