Поради з вибору дверної фурнітури

Фурнітура для дверей
Фурнітура для дверей

Вибирати дверну фурнітуру слід залежно від типу дверей. Для вхідних дверей слід віддати перевагу міцним і надійним елементам, а для міжкімнатних дверей рекомендується використовувати полегшені варіанти. Але, у будь-якому випадку, фурнітура для дверей повинна бути естетичною і поєднуватися із загальними дизайнерськими рішеннями.

Дверні ручки повинні гармонійно поєднуватися з обробкою дверного полотна і бути, виготовленими з якісного матеріалу. Рекомендується віддавати перевагу виробам, виготовленим з латуні, покритими декількома шарами фарби. Такі ручки довговічні і зберігають впродовж всього терміну служби привабливий зовнішній вигляд.

Основна кількість високонадійних дверних петель, також, виготовляються з латуні. На вхідні двері слід встановлювати міцніші і дорожчі петлі, які виготовляються з міцних сталевих сплавів і покриваються латунню. Всі вони відполіровані, хромуються або покриваються фарбою в декілька шарів. Дверні петлі мають найрізноманітнішу конструкцію, вибір їх залежить від призначення дверей і від смакових переваг. Але, на вхідні двері рекомендується встановлювати, виключно, незнімний варіант.

Як фіксація міжкімнатних дверей, звичайно, використовується дверна фурнітура у вигляді елементарних клямок, а для захисту вхідних дверей слід поклопотатися про надійний замок. Вони бувають наступних видів:

— Механічні;
— Сувальдні;
— Циліндрові.

Для посилення захисних функцій і підвищення зломостійкості рекомендується встановлювати два замки, що належать до різних видів.

Як додаткові заходи захисту слід передбачити наявність на вхідних дверях міцної внутрішньої клямки і ланцюжка, але, обов’язково, слід пам’ятати про їх естетичну привабливість і відповідність інтер’єру в цілому.

Фурнітура для дверей повинна отримуватися у фірмових магазинах, оскільки, чим відоміший виробник, тим менше вірогідність купити неякісний і низькопробний виріб.