Шерстяні килимові покриття

Шерстяні килимові покриттяТехнологічна одиниця килимового покриття – це нитка. Нитка, залежно від вашої переваги і початкового сировинного матеріалу, може вам попастися на очі як в своєму природному (натуральному), так і в синтетичному образі. Вищесказане в рівній мірі абсолютно справедливо як по відношенню до традиційних килимів, так і по відношенню до такої їх модифікації, як килимові покриття. Звідси легко зробити висновок про те, що головна відмінність килима від килимового покриття криється не в його натуральності або синтетичності, а зовсім в другому. Килиму, на відміну від килимового підлогового покриття, ніколи в житті не доводилося і не доведеться бути рулонним матеріалом, оскільки тут є наявною прерогатива іншого виробу, що давно склалася, — ковроліну. А ось орнаментальна завершеність – це вже символіка справжнього килима.

Якщо ви зацікавилися шерстяними килимовими покриттями, то слід добре розібратися в класифікації натуральних волокон. Натуральні волокна тваринного походження — це шерсть різних тварин, а оскільки ви станете вибирати ковролінову шубку для вашої підлоги, то не зайвим буде довідатися те, чим же вони можуть відрізнятися один від одного.

Перш за все, вам на очі може попастися такий різновид килимового покриття, як виріб з чистої шерсті. Але покриття з натуральних матеріалів – це не обов’язково вироби з 100%-ним вмістом шерсті. Можливі такі модифікації килимових покриттів, які залежно від фантазії виробника збагачені шерстю верблюда або кролика, кози або вівці тільки на третину, а то і менше. Такі вироби називаються «сумішевими», хоча при цьому претендують на приналежність до елітного класу виробів з натуральних матеріалів. Якщо при виробництві килимового покриття була використана шерстяна пряжа, то в результаті ковролін збагатиться приємною пластичністю, що добре класифікується на дотик. Натуральна шерсть передає «залежним» від неї виробам всі ті переваги, якими відрізняються її волокна. Зібравши всі такі властивості і характеристики килимового покриття з шерсті воєдино, можна пояснити такі істотні особливості натурального ковроліну, як особлива атмосфера його взаємостосунків з повітрям і ступенем його насичення вологою, яка, як відомо – параметр досить мінливий.

Килимове покриття з шерсті працює як кваліфікований синоптик, причому уміє не тільки прогнозувати традиційно прийнятний клімат, але і створювати такий самостійно. Якщо вологи в повітрі накопичилося багато, то шлях у неї один – в надійне укриття, яким є килимовий виріб з натуральної шерсті. Якщо ж, навпаки, в повітрі немає вологи в достатній для атмосфери комфорту кількості, то на допомогу приходять ті її запаси, які до певного часу приховані в коморах накопиченнях килимового покриття, і пара починає свою звичну подорож вгору. Тому мала вологопроникність – це неодмінний атрибут шерстяного килимового покриття.

Килимовому покриттю з шерсті не страшна моль. Правда, тут вже діють не унікальні властивості шерстяних волокон, а елементарні і закономірні наслідки такого технологічного втручання в процес виробництва підлогового покриття, як протимолярне просочення. Безумовно, дуже важливо правильно зорієнтуватися, що перед вами знаходиться – натуральний ковролін чи ж його штучний побратим. Секрет криється в різній поведінці ниток килимового покриття з шерсті і штучних ниток по відношенню до дії на них сірником, що горить. Вогонь – це професіонал, що може точно визначити, де шерсть присутня, а де (на жаль) нею і не пахне.