Шпалери

Стильні шпалери
Стильні шпалери

Відправляючись за шпалерами, ми чітко знаємо якщо не кількість трубок, то вже розміри кімнати, точно. Адже, саме остаточне місцерозташування цього обробного матеріалу, визначає його структурно-якісні характеристики. Тим більше що сучасний асортимент шпалер дозволяє обклеювати будь-які опалювальні приміщення.

У передпокій, наприклад, якщо не викладений бордюр з керамічної плитки, можна вибирати флізелінові під фарбування, або особливо стійкі до механічної дії, вінілові шпалери.

Такий підхід дозволяє витримати технологічний мінімум в 5 років, до наступного косметичного ремонту. Проте не варто розраховувати на те, що обклеївши стіни в житловій кімнаті шпалерами на щільній нетканій основі, можна років 15 не повертатися до цієї теми. По-перше, вінілові шпалери не дозволяють підтримувати нормальні кліматичні умови в житловій кімнаті (особливо гостро ця проблема відчувається в зимовий період і без вентиляційної спліт-системи).

Тому в кімнаті, де людина проводить по 8 годин щодня, показано використання паперових або на паперовій основі (вспінені, шовкографія, велюрові), причому, поклонникам шовкографії слід знати, що тільки паперова основа має на увазі відповідність обробці для житлових приміщень. Шовкографія на вініловій основі, по суті, є високоточним муляжем натуральних матеріалів, але на вартості це ніяк не відображається.

Тим же, хто особливу увагу приділяє загальній екологічній безпеці, слід пошукати на етикетці рулону відмітку про проходження вітчизняної сертифікації і порівняти номер партії з наявними в сертифікаційному документі, виданому адміністрації торгової організації.

У будь-якому випадку, потрібно переконатися в збігу номера партії у всіх трубок одного виду. Річ у тому, що зміна партії має на увазі незначне коректування програм виробничого устаткування. Фактура і малюнок змін не зазнають, а колір навіть суміжних партій, може мати деякі відмінності в півтонах.

Не ставте трубку шпалер вертикально, і тим більше, не спирайтеся на неї – краї листа заминаються і при обклеюванні встик, з’являється велика вірогідність розбіжності шва.

Переваги, що стосуються матеріалу, кольору, фактури, малюнка і габаритів полотна – явище суто індивідуальне. Єдине що об’єднує прихильників паперових шпалер і поклонників текстильних полотен з шумопоглинанням як у комплекту м’яких меблів – необхідність придбання правильного клею для конкретного виду шпалер (справедливо при самостійному виконанні косметичного ремонту).