Стінні панелі: матеріали, призначення

Стінні панелі
Стінні панелі

Способи сучасної обробки вражають своїм різноманіттям. Недосвідченому споживачу важко орієнтуватися в ринку будматеріалів, що швидко росте, навіть якщо це лише сектор обробних матеріалів для стін. За останній час з’явився абсолютно новий вид стінних панелей, що імітують натуральну деревину, камінь, скло, бамбук.

Стінні панелі це сучасний, універсальний і відносно дешевий матеріал, який використовується у всіх країнах світу. Житло, оброблене такими панелями, вишукане і оригінальне.

Промисловість випускає стінні панелі трьох типів: плиткові панелі, листові і рейкові. Плиткові панелі представлені плитами квадратної форми, які укладаються на поверхню у вигляді мозаїки, для чого використовуються плити з різною текстурою і колірною гаммою. Рейкові плити більш схожі на євровагонку, а листові це великі листи обробного матеріалу, які ріжуться залежно від потрібних розмірів.

Стінні панелі виготовляються з гіпсокартону, пластику, натурального дерева або пресованих відходів деревини. Можливість придбати дешевий обробний матеріал з поверхнею, що імітує натуральну деревину або корок, роблять стінні панелі затребуваним матеріалом. Панелі, виконані з ДВП, ДСП або МДФ відрізняються привабливою ціною і мають цілий ряд переваг.

Широко використовуються панелі, виконані з полівінілхлориду. Індивідуальність плитці додає зовнішня оболонка панелі, яка наноситься на основу. Найбільш поширеними панелями є ламінат. Він не вицвітає, легко відмивається від забруднень, не боїться вогкості. У ряді покриттів є і стійкіші покриття, для виготовлення яких використовують акрил, який не боїться сонячних променів, агресивних хімічних речовин і механічних дій. Фанерований шпон, що використовується при виготовленні панелей, додає готовій поверхні особливу міцність.