Вибираємо якісний сайдінг

Фасадний текстурований сайдінг
Фасадний текстурований сайдінг

Показників якості сайдінгу всього п’ять:

1. Рівномірність і однорідність забарвлення матеріалу з обох боків — виробник не заощадив на захисних властивостях панелі. При світлішій внутрішній стороні саме тут починається температурне або механічне руйнування панелі.

2. Рівномірність товщини панелі на бічному зрізі – вона показує огріхи відливання: при нерівномірній товщині сайдінг будинку має низьку вітрову і механічну стійкість.

3. Відсутність/наявність задирок і нерівності поверхні. При обмацуванні граней панелі, отворів для кріплення, лицевої сторони виявлення дрібних щербин, тріщин або волокнистості поверхні не повинно бути. Всі поверхні і отвори повинні бути рівними і гладкими.

4. Наявність антиураганного замка — обов’язкового елементу для надійного кріплення поверхонь. Це загин над отворами для кріплення панелі, який забезпечує міцність фасаду при вітрових навантаженнях і запобігає відриву панелей.

5. Оптимальна товщина панелей — вона повинна бути в межах 1,0-1,2 мм: товща панель дає нерівномірне розтягування або усадку (результат — сколювання або викривлення поверхні фасаду).

Економія на якості сайдінга звичайно приводить до витрат на ремонт в перспективі — ставте без утруднення питання продавцю, порівнюйте ціни на фасадний і цокольний сайдінг, перевіряйте абсолютно все – і якість упаковки зокрема.

Якщо із співвідношенням «хороша якість – висока ціна» зрозуміло, то вартість різного виду сайдінгу відрізняється в регіонах. Загальна цінова політика в центральних областях на лист сайдінуа 230х3710х0,96 мм наступна:

— фасадний ПВХ, без текстуровання (гладкий) – від 4 $
— фасадний ПВХ текстурований – від 6 $
— фасадний металевий – від 12 $
— фасадний, дерево – від 27 $ за квадратний метр
— цокольний ПВХ – від 12 $
— цокольний металевий – від 18 $.