Вибір і покупка замка

Замок врізний сувальдний
Замок врізний сувальдний

Вибір замка повинен здійснюватися залежно від призначення приміщень. Розрізняють декілька замкових механізмів.

Циліндрові або сувальдні механізми дуже широко поширені для захисту житлових приміщень. До недавнього часу – це були найнадійніші механізми, принцип роботи яких заснований на взаємодії пластинок і зубців ключа. Нарізки на ключі повинні точно співпадати з розташуванням сувальд, інакше замок не пізнає ключ як свій і не відкривається. Якісний механізм володіє більш, ніж 6 сувальдами, причому, ключ повинен бути добре відшліфований, мати прямі куточки, а личинка замку — вузькою, незручною для злому.

Замки дверні, що мають циліндровий механізм, називаються «англійськими» або циліндровими. Принцип їх дії заснований на взаємодії циліндриків. Ступінь секретності визначається точністю збігів циліндрів і їх кількістю. Ключі з бічною перфорацією найбільш переважаючі. Часто кількість комбінацій даних механізмів досягає декількох тисяч, але «лисичка» працює тільки від однієї. Крупні компанії піклуються про додання замкам додаткових властивостей: стійкість до зносу і кислоти, встановлення побідітових кульок і стрижнів, які ламають свердла, пластини, що перешкоджають висвердлюванню. Захист замка, виконаний таким чином, виправдовує себе. Крім того, при втраті ключа, можна легко підібрати іншу комбінацію.

Електронний і кодовий замок в основному встановлювався в офісах, сьогодні все частіше їх вмонтовують в квартирах і під’їздах житлових будинків. Секретність такого механізму поміщена в певному коді, що вводиться вручну або за допомогою спеціальної магнітної картки. Перевагою таких пристроїв є можливість перекодування без заміни самого замка, що досить зручно. Визначити, де саме на дверях знаходиться кодовий пристрій неможливо. Тому не можна до нього не тільки підібрати ключ, але і визначити точне місце встановлення для висвердлювання.