Якість, ціни вінілових, флізелінових, паперових шпалер

Флізелінові шпалери
Флізелінові шпалери

Перед проведенням ремонту необхідно вибрати вид шпалер. На ринку будівельних матеріалів їх величезна кількість. Найбільш поширеними є паперові, флізелінові і вінілові шпалери.

Паперові шпалери – це класичний спосіб декорування стін. Перевагою є низька ціна, що і підштовхує багатьох купувати їх для ремонту всієї квартири. Але паперові шпалери швидко протираються, вигоряють і від вологи псуються. Забруднення на них видалити не можна. Але, якщо все-таки ціна важливіше, то краще придбати двошарові шпалери, вони міцніші, ніж одношарові види. При монтажі два шари не дозволяти паперу порватися від клею. Ціна таких шпалер від 30 рублів за кв. метр. При поліпшеній якості – від 100 рублів.

Флізелінові шпалери включають якість і надійність. Флізелін, використовуваний при виготовленні рулонів, поліпшив декоративні і експлуатаційні властивості. Світло стало глибшим, з’явився ефект прозорості. Флізелінові шпалери хороші тим, що не дають усадку і відмінно розтягуються при монтажі. Також, їх дуже зручно наклеювати на підготовлену стіну. У цьому є свій недолік. Перед монтажем необхідно ретельно очищати стіни, щоб не було ні тріщин, ні опуклостей. Але при правильному монтажі результат обов’язково порадує своєю красою і акуратністю. Вартість шпалер коливається від 500 рублів.

Вінілові шпалери є втіленням якості. Вони водостійкі, що визначає їх використання на кухнях. Вони добре миються, не ушкоджуючи верхній шар. Деякі види таких шпалер можна встановлювати у ванній кімнаті, вони імітують плитку і не псуються від вологи. Недоліком вінілових шпалер є висока ціна, яка складає близько 1000 рублів і вище. Проте, витративши великі гроші на шпалери, можна не проводити ремонт декілька літ.