Зведення стін. Дерево

Дерево«Хатинка, хатинка! Повернися до мене передом…» – мимоволі згадується уривок з дуже популярної дитячої казки побачивши дерев’яного будиночка десь в лісі або на покинутому хуторі. Сьогоднішні дерев’яні будинки і котеджі вже майже нічим не нагадують свого казкового предка, увібравши в себе багатство ідей і фантазій, реалізованих в самих різних сучасних проектах.

Що означає заміський будинок для людини сьогодні? Для сучасної людини – це місце, де вона може просто відпочити від денних турбот, шуму мегаполісу і обридлої до смерті міської суєти, посмажити шашлики, розслабитися або навпаки, зайнятися якою-небудь роботою: попорпатися в майстерні або в городі. Маленьким або великим буде ваш будинок, головне його завдання – бути комфортним і затишним саме для вас. І дерев’яні котеджі повною мірою володіють всіма для цього якостями, навіть не сумнівайтеся в цьому!

Дерево – це найбільш екологічний будівельний матеріал в порівнянні зі своїми побратимами – цеглою і бетонними блоками, про це знає кожен будівельник і це розуміє майже кожен забудовник і домовласник. Споруди з дерева мають наступні переваги:

• У стінах таких будинків легко дихається, оскільки вони мають прекрасну здатність забезпечувати повітрообмін із зовнішнім середовищем. А заспокійливий вигляд будинку із зрубу крім усього іншого дуже благотворно впливає на психіку.
• Запах і енергетика хвойних порід підтримують здоровий мікроклімат в приміщенні, негативно діючи на хвороботворні мікроорганізми і віруси, що знаходяться в повітрі.
• Споруди з дерева характеризуються вищими теплозахисними властивостями, здатні ефективніше підтримувати влітку прохолоду, а взимку тепло. Тому, що дерево не промерзає в морози, додатково утепляти стіни абсолютно не потрібно, що, у свою чергу, зменшує витрати на теплоізоляційні матеріали і опалювання, часто – дуже значно.
• Будувати будинки з дерева можна практично в будь-який сезон, не звертаючи абсолютно ніякої уваги на погоду. При певній вправності споруду в сто квадратних метрів можна здійснити за два-три місяці.

Матеріал, з якого будують сучасні дерев’яні будинки, ділиться на наступні типи: зруб (оциліндрована колода з круглим перетином), брус (з рівними стінами і прямокутним або D-подібним перетином).

Котеджі з клеєного бруса.

Брус також клеєний. Стіни з нього більш теплозахисні, ніж з цілісної деревини, усадка їм не загрожує, і не з’являються тріщини, тому що такий брус склеєний з окремих шматочків – ламелей. Для того, щоб забезпечити щільне з’єднання всіх конструкцій, їм спочатку надають форму профілю, відповідну технології стиковки окремих елементів.

Брусові будинки мають безліч самих різних плюсів в порівнянні з будовами, де застосовуються інші матеріали і технології:

• Використовуються тільки натуральні і екологічні матеріали.
• Можливість побудувати за прийнятну ціну виняткове по своїй якості і призначенню житло.
• Терміни будівництва брусових будов у декілька разів коротші, ніж зведення таких же за площею будинків з бетонних блоків і цегли.
• Стіну досить зводити одношарову, оскільки по теплозахисних характеристиках вона перевершує багатошарові цегляні стіни у декілька разів.
• Найвитонченіший дизайнерський проект може бути реалізований за допомогою конструкцій з бруса, що поєднують в собі легкість, міцність і гнучкість.

Фінські будинки і котеджі.

Сьогодні технології будівництва дозволяють збудувати будинок з дерева, що перевершує по експлуатаційних якостях будови з цегли. Фінський клеєний брус не потребує обробки, стіни з нього швидко зводяться і радують око своєю красою.

Зроблені з колод фінські будинки характерні невисокою ціною і хорошою якістю. В основі їх секрету лежить те, що вони виготовляються з особливого бруса, який відрізняється винятковою довговічністю і має дуже невелику вагу. Такий будинок можна будувати на будь-якому грунті і не сильно турбуватися про глибину залягання грунтових вод.

Фінські котеджі з’явилися в нас близько трьох десятків років тому. І на теперішній момент клеєний фінський брус має великий попит завдяки невисокій вартості, простоті будівельних робіт і довговічності. Він повністю підходить до наших кліматичних умов. А сучасні технології цілком надійно захищають цей матеріал від цвілі, гниття, комах і вогню.

На користь будинків і котеджів з дерева у наш час говорить наявність різних просочень, що оберігають нову або ті, що «лікують» стару деревину, уражену грибками і цвіллю. А вогнетривкі просочення здатні позбавити дерев’яні споруди від найголовнішої біди – загорання. Це допомагає котеджам з дерева об’єднати в собі кращі якості, які властиві як дереву, так і каменю.