Зведення стін. Сендвіч-панелі

Сендвіч-панеліНавіть і не підозрював благородний англійський лорд Монтегью про те, що його ім’я буде таке популярне в майбутньому. Так, так, саме Дж. Монтегью Сендвіч, не бажаючи переривати свою карткову гру на обід, вирішив зробити невелике перекушування і світ «ненавмисно» одержав знаменитий бутерброд. Але меткі виробники будівельних матеріалів пішли далі, і ось тепер ми можемо милуватися затишними котеджами, повністю побудованими все з тих же сендвічів.

Але про все по порядку. Сендвічі, а більш грамотно буде – сендвіч-панелі, в даний час відносяться до одних з найпопулярніших матеріалів у будівельників. Численні виробничі будівлі, магазини, виставкові павільйони, спортивні споруди – список можна продовжувати нескінченно. І все це побудовано з використанням «бутербродів». Вражає? А з’явилися найперші Сендвіч-панелі в 30-х роках минулого сторіччя в США. Могутня міграція населення у внутрішні і західні, слабозаселенні раніше області країни вимагала швидкого зведення безлічі будинків, що не вимагають застосування того, що став вже дефіцитним дерева в чистому вигляді, а також цегли, на виробництво якої просто не вистачало потужностей, та і коштував він не так дешево як зараз. Тут і виручили легкі і дешеві Сендвіч-панелі, що швидко виготовляються в промислових масштабах і також швидко транспортуються. Пройшли роки, конструкція панелей практично не змінилася, а ось на зміну старим внутрішнім наповнювачам прийшли унікальні сучасні матеріали. Тому таким затребуваним стало і житлове будівництво з Сендвіч-панелей. Якщо ваша мрія – будівництво власного красивого і довговічного будинку, а на споруду особняка засобів недостатньо, то найкращий вибір для вас – це котедж з Сендвіч-панелей.

Внутрішній устрій таких панелей достатньо простий. Між двох профільованих сталевих листів закладається «начинка» — утеплювач з вертикальним розташуванням волокон. Це може бути пінополіуретан, мінеральна вата, пінополістирол. Щільність матеріалів може варіюватися залежно від призначення панелей. Сталеві листи, обов’язково пофарбовані або оцинковані, виконують роль своєрідного пенала для утеплювача. Поверхня листів іноді покривається полімерним складом, що володіє високою зносостійкістю. Завдяки такому поєднанню компонентів, жорсткому технологічному контролю і стендовій збірці Сендвіч-панелі мають дійсно унікальні властивості.

При будівництві роль несучих конструкцій звичайно виконують металеві каркаси. Виробники поклопоталися про всі етапи будівництва, тому дуже часто в комплекти разом з Сендвіч-панелями входять профілі для з’єднання панелей, куточки, відливи і навіть спеціальні саморізи.

Сендвіч-панелі володіють високими теплоізоляційними властивостями, що дозволяє добре зберегти тепло в будинку, істотно понизити витрати на опалювання. Крім того, відпадає потреба в додаткових утепляючих матеріалах, а це – зайві квадратні метри житлової площі будинку. Такі панелі за показниками збереження тепла залишають далеко позаду і цеглу, і бетон. У будинку з сендвічей не чутні практично ніякі шуми ззовні. Якщо з вашим житлом поряд розташовані автостради, залізничні колії, виробничі об’єкти, то Сендвіч-панелі збережуть у вашому будинку комфортний акустичний режим.

Не вбирають вологу, стійкі до хімічних складів, не горючі, не токсичні – все це характеристики Сендвіч-панелей. Чи варто щось ще додавати до унікального матеріалу майбутнього? Виявляється, ми забули про ще одну властивість. Це — висока екологічність панелей. Можна створити відмінний матеріал, напхавши його при цьому шкідливими і небезпечними для людини складами. Тут ми бачимо абсолютно іншу ситуацію. Всі матеріали в панелях настільки здійснені, що не порушують ніяких екологічних і гігієнічних стандартів.

Які терміни зведення будинків? Вони мінімальні завдяки легкості панелей, зручній формі, попередній розкладці за проектом на заводі. Збірка за принципом конструктора дозволяє швидко і легко звести на ділянці будинок самого різного дизайну. При плануванні житлового будинку часто великою проблемою є дослідження грунту, вибір відповідного фундаменту. Та і як же інакше, адже будуємо «на століття»! При будівництві з сендвічей ця проблема перетворюється на звичайне рядове питання, яке розв’язується швидко і грамотно прямо на ділянці. А вся справа в легкості панелей і їх функціональності.

Приємно здивують і ціни на Сендвіч-панелі. При всіх унікальних властивостях і відмінних характеристиках у «бутербродів» достатньо демократична ціна. Робимо висновок: затишно, комфортно, довговічно і порівняно недорого. І вибираємо сендвічі!