Арки і міжкімнатні арочні отвори з гіпсокартону

Міжкімнатні арки
Міжкімнатні арки

Арочний отвір в сучасних будинках все більше замінює традиційні двері. Якщо зовні приміщень використовуються арки з цегли і бетону, то для внутрішньої обробки застосовується гіпс, ДСП, ДВП, пластик і гіпсокартон.

Дверна арка з гіпсокартону – це декоративний елемент інтер’єру, що дозволяє перетворити приміщення, внести свіжість і новизну в стандартне планування. Гіпсократон – це недорогий і зручний матеріал, який активно використовувався в США ще в 50-х роках минулого сторіччя, в даний час знайшов надзвичайну популярність і в нас. Він складається із затверділого гіпсу з наповнювачами і двох шарів будівельного картону. Гіпсокартон буває трьох видів: звичайний, вологостійкий і вогнетривкий. Тому для різний приміщень застосовується матеріал з відповідними фізичними характеристиками. Його хороша пластичність дозволяє створювати самі різні архітектурні форми.

З гіпсокартону виготовляють різні форми арок: класичну, асиметричну трапецевидну та інші. Численні фото арок з гіпсокартону можна знайти на нашому сайті. Класична форма відрізняється конструкцією правильного радіусу, їй і віддається перевага. Не рекомендується встановлення таких споруд в квартирах з низькими дверними отворами (нижче 200-210 см), інакше відбудеться зорове зменшення і так невеликого простору. Гармонійно виглядають арки в старих будинках, де висота отворів складає 250 см.

Встановлення арки зовсім не вимагає, як думає багато хто, заздалегідь капітального ремонту. Міжкімнатні арки кріпляться на каркас, точно відповідний їх формі, звичайно його роблять з металу. Для скорочення часу виготовлення виробів виробники часто пропонують готові модульні шаблони.

Тому, якщо вам захочеться позбавитися непривабливих і нерівних дверних отворів, монтаж арки – краще рішення проблеми. Вибір за вами!