Астра Новини — статті про облаштування стель і на будь-які інші теми

Сільські будинки в російській глибинці в своїй більшості — дерев’яні, адже деревина — природний матеріал, що володіє відмінними теплоізоляційними властивостями.

Щоб забезпечити в будинку приємний мікроклімат і зберегти тепло, слід грамотно підійти до облаштування не тільки стінових конструкцій, але і стелі.

Сучасний ринок пропонує різні варіанти оформлення стелі в будинку, в тому числі і дерев’яному. Серед них як традиційні, наприклад, побілка вапном або фарбування олійною фарбою, так і сучасні, у тому числі обшивання листовими матеріалами та облаштування натяжних стель — про це пише Астра Новини, повідомляє КуПол.

Конструкція стелі в сільському будинку з дерева — специфічна, зокрема, часто використовуються полегшені балкові перекриття, зменшують навантаження на стіни. Між балками, як правило, монтують утеплювач, потім — чорновий стеля з дощок. Саме він є основою для стельових оздоблювальних робіт. Щоб захистити дерево від цвілі, деревину бажано обробити антисептиками.

За словами експертів, останнім часом найбільш часто забудовники віддають перевагу дерев’яної вагонки, шпонованим панелях або плит з масиву. Красиво в такому будинку буде виглядати і стеля з різьбленими вставками. Не втрачає своїх позицій і рівний білий стеля — це можливість розсунути стіни, особливо в тому випадку, якщо приміщення має невеликі розміри. Сучасне рішення — гіпсокартон, класичний варіант — нанесення штукатурки по сітці з дранки. Гіпсокартон в багатьох випадках — більш кращий, оскільки він приховає всі шорсткості і нерівності конструкції, по-друге, дозволить отримати стеля в кілька рівнів. Але, головне, цей сучасний матеріал дозволяє дереву «дихати» і формувати в приміщенні натуральний мікроклімат.