Дверні «язички» і ланцюжки

Дверні «Язичок» дверний

Дверні «язички» і ланцюжки є додатковим способом захисту внутрішнього простору приміщення. Перші дозволяють швидко закрити, при необхідності, вхідні двері зсередини, а другі забезпечують її незначне відкриття, що виключає несподіване вторгнення ззовні. Окрім цього, клямки широко використовуються для фіксації внутрішніх дверей квартири або будинку.

«Язички» бувають:

— Врізними;
— Фалевими;
— Магнітними.

«Язички» дверні врізного типу встановлюється, безпосередньо, в полотно дверей, і можуть бути обладнані додатковим замиканням або фіксацією. Фалевий пристрій, з фіксатором або без нього, припускає наявність в комплекті додаткової ручки, за допомогою якої відкриваються двері, звичайно, для цього потрібно її повернути або натиснути на неї. Дія магнітних «язичків» заснована на тому, що двері утримуються за рахунок вбудованого магніту. Основною перевагою цього виду є довговічність і відсутність клацання при закриванні дверей.

Для вхідних дверей «язичок» повинен бути міцним і обов’язково обладнаним надійним фіксатором, а для міжкімнатних дверей можна використовувати легші варіанти цієї фурнітури.

В більшості випадків, для виготовлення дверних ланцюжків використовується міцна сталь, довжина їх складає біля 15 см, а по своїй конструкції вони бувають накидними і петельними. Перші є класичним варіантом, використовуваним, повсюдно, впродовж багатьох років. Конструкція пристрою полягає в тому, що один кінець ланцюжка стаціонарно кріпиться на косяці дверей за допомогою сталевої планки, а інший розміщується в паз на спеціальній пластині, встановленій на дверях.

Петельний варіант, що з’явився недавно, відрізняється тим, що ланцюжок чіпляється за кульку, яка встановлюється в спеціальній накладці на вхідних дверях. Важливо пам’ятати, що такий вид захисної фурнітури підходить тільки для дверей, що відкриваються всередину.

Окрім захисних функцій вищеописана дверна фурнітура має естетичне значення, тому при виборі ланцюжка або «язичків» важливо звертати увагу на їх зовнішнє оформлення, яке повинне відповідати стилю інтер’єру приміщення в цілому.