Поради з вибору облицювальної плитки

Вибір облицювальної плитки
Вибір облицювальної плитки

Основним критерієм вибору облицювальної плитки є призначення приміщення, яке планується нею оформляти. Не можна використовувати одну і ту ж плитку для обробки кімнат різної специфіки.

При декоруванні місць, що піддаються високому навантаженню, треба вибирати стійкий і міцний матеріал. Вибір плитки з керамограніта або натурального каменя тут буде ідеальним рішенням. Цей матеріал витримає падіння важких предметів і ударів, тому буде хороший для облицьовування підлоги в прихожій і ванній кімнаті.

Для зовнішньої обробки будівель слід зупинити вибір на виробах, стійких до зовнішніх атмосферних дій, агресивних середовищ, перепадів температур і інших кліматичних сюрпризів. У таких умовах звичайна облицювальна плитка не прослужить довго.

Перш, ніж купити плитку перевірте маркування. Її слід шукати в документації або на коробці. Плитка марки А1 має хорошу морозостійкість і вологостійкість, тому виготовляється для використання зовні будівлі. Символ «сніжинка» підтверджує наявність морозостійкості.

Марки AII, BII володіють нижчою водовідштовхувальною здатністю, AIII, BIII може застосовуватися тільки для внутрішнього облицьовування. Букви А, В вказують яким методом був проведений виріб. А – сучасний комп’ютеризований спосіб простягання підготовленої сировини через спеціальний пристрій, воно забезпечує виготовлення високоякісної продукції. У – спосіб пресування, сьогодні він вважається застарілим, тому ціна плитки такого вигляду дещо нижча.

Рівень зносостійкості визначається шляхом нанесення схемного малюнка стопи на світлий або заштрихований фон – це означає, що виріб має підвищену зносостійкість. Зображення руки показує — плитка може укладатися тільки на стіни.

Сортність позначається кольором: 1 сорт – червоним, 2 – синимо, а 3 – зеленим. На якісних виробах повинні вказуватися країна-виготівник і назва фабрики. Будьте пильні, відносьтеся до вибору відповідально.