Види сучасних панно і фресок

Фрески на стіну
Фрески на стіну

Декоративні панно на стіну – це вищий клас мозаїчного мистецтва. Матеріалом для їх виготовлення часто служать скло, кераміка, шкіра, камінь. Історія виникнення і розвитку цього виду декорування приміщень налічує не одну сотню років.

Сьогодні складний секретний процес, рецепт якого зберігався сторіччями і передавався з покоління в покоління, спрощений завдяки досягненням технічного прогресу. Спеціальна комп’ютерна програма проектує малюнок, розраховує розміри, колір деталей, положення предметів, потім відбувається вибір матеріалів. В результаті можна створити унікальний витвір мистецтва з імітацією будь-якої техніки. Це дороге задоволення і отримується в основному спроможними громадянами.

Фрески на стіну – це особливий вид настінного живопису, зображення написане фарбами по сирій штукатурці, внаслідок чого пігмент надійно закріплюється. Техніка виконання фресок вимагає швидкості, картина пишеться за 15 хвилин, інакше вапняний розчин висихає і фарби обсипаються. Переробляти таку роботу не можна, можливі лише невеликі виправлення. Після висихання поверхня ретельно відшліфовується і полірується з використанням воску. Такою технологією користувалися старі майстри.

Сучасна цифрова техніка об’єднала в собі чудовий зоровий ефект і швидкість виконання. Використання захисних матових лаків робить її несприйнятливою до ультрафіолетових променів, а затирання мармуровою крихтою створює вид старовинного зображення.

Сьогодні фрески класифікуються по типу основи, яка еластична і жорстка. Перша має невелику товщину і приймає форму необхідної поверхні. У жорсткої фрески товща підстава, що накладає обмеження на її використання, вмонтовується на фасади без зламів.