Види і типи міжкімнатних арок

Дверні арки
Дверні арки

Арки часто називають найдивовижнішим винаходом архітекторів. Це перекриття між опорами, що має звичайно криволінійну форму. Перші арки побудовані ще в стародавній Греції і Римі, ними прикрашалися палаци і храми. У наші дні вони відрізняються не тільки матеріалом, але і різноманітною обробкою, формами.

Дверні арки можуть бути виконані з дерева, каменя, залізобетону, металу і інших матеріалів, але стиль вносить свої корективи в зовнішній вигляд конструкції. Для романської архітектури характерний важкоатлет і суворість. Готичний напрям тяжіє до легкості, гостроти і мереживної обробки, модерн відрізняє епілептичні форми.

Арки в квартирі несуть навантаження зорового об’єднання і в той же час розділення приміщень без використання дверей. Напівкруглі форми, на думку психологів, покращують психофізичний стан людей, що знаходяться в приміщенні. Такі конструкції акумулюють і концентрують енергію, на зразок куполів церков.

У класичних формах використовують правильний радіус закруглення з різною формою отвору, але декоративні замки робляться звичайно на рівні очей. При великій ширині отвору зведення «з’їдатиме» багато простору, створюючи тиснуче відчуття.

Сучасні арки виготовляються в основному з МДФ (можуть покриватися штучною плівкою, шпоном і оброблятися лаком), гіпсокартону з натуральної деревини. Форми арочних отворів можуть бути як лаконічні прямокутні, такі, що створюють відчуття відвертості і свободи, так і округлі (від чверті кола до півкола). Вартість ламінуючих арок, звичайно ж, нижче шпонованих. Найдорожчі вироби з натурального масиву деревини, що виконуються найчастіше на замовлення за індивідуальними розмірами. Перевагу якому матеріалу віддати – справа смаків і особистих пристрастей кожного.