Види і типи сайдінга

Вініловий сайдінг
Вініловий сайдінг

Сайдінг – будівельний (облицювальний) матеріал, в структурі якого кожен новий шар нависає над попереднім: волога швидко стікає і не затримується, і матеріал є відмінним захистом від несприятливих сюрпризів природи (дощ, сніг).

Ринок будівельних матеріалів пропонує декілька видів цього матеріалу — дерев’яний, цементний, вініловий або металевий, а за призначенням – фасадний і цокольний. А ціна сайдіга залежить від початкового матеріалу і розкрученості виробника.

Металевий (алюмінієвий або сталевий) сайдінг допомагає при пошуку цікавих колірних рішень – практично всі існуючі кольори і їх відтінки чудово виглядатимуть на стінах удома. Ризик корозії мінімальний — матеріал надійно захищений спеціальним антикорозійним складом ще на заводі виробника.

Недоліків у цього виду сайдінга два. Це вага металевого виробу — для будинків із слабким фундаментом він не підійде, і труднощі з усуненням деформацій, які можуть випадково утворитися завдяки людському чиннику (ви невдало розгорталися на машині, і зачепили фасад).

Недолік естетичного вигляду страшний тільки тим, хто віддає перевагу класичному стилю оформлення фасаду: дещо промислово-урбаністичний вид будівлі асоціюватиметься з промисловим об’єктом.

Найбільш поширений і популярний – вініловий сайдінг (або ПВХ): він довговічніше за будь-який інший тип облицювального сайдінгу. Для догляду за ПВХ досить струменя води з садового шланга (як варіант – вода плюс миючий засіб з шланга домашнього автомиття). Великий плюс – навіть через 20 років матеріал виглядає як новий, а невеликі вм’ятини при помірному нагріві легко усунути. Недолік – пластик залишається пластиком, який з погляду екології залишає бажати кращого.

Деревний і дерев’яний типи сайдінгу – не одне і те ж: під деревним розуміють клеєну вагонку, де деревні волокна пресуються при високій температурі. Такий сайдінг погано переносить атмосферні агресивні дії, і вимагає декількох шарів фарби або лаку, тому його використовують в основному для внутрішніх робіт.

Дерев’яний сайдінг роблять з висушеної до 16% вологості деревини міцних порід дерева, шляхом термічної обробки або з використанням високого тиску. Недоліки ті ж, що у деревного аналога. Переваги – натуральний матеріал, здатний прикрасити навіть королівський палац.

Найскладніший у виробництві (відповідно – дорогий) і облицьовуванні — сайдінг цементний: це дороге, але найбезпечніше оформлення фасаду будинку – цемент не горить взагалі.