Фарбування стель

Фарбування стельСучасна стеля під настирливим натиском технологічного прогресу поступово вжилася в образ отакого хамелеона, представши перед нами, як в калейдоскопі, то легковажним або хитромудрим від дії колірної еклектики, то класичним в своїй однотонній рівності. Незмінним залишається одне – малярні роботи, як і раніше, володіють силою особливої дії на зовнішній вигляд стелі. Натяжні і підвісні стелі в рахунок брати не станемо – це суть інша єпархія.

У жодному випадку не варто скороспішно лізти на драбину і, помахуючи загрозливо кистю, відразу ж приступати до фарбування. Не забувайте про такий могутній чинник, як екс-фарбування, тобто про старе покриття. Все в цьому світі — так чи інакше — взаємозв’язано, і рідко буває так, що старе здається без бою і тут же поступається дорогою новому. Ні: дорогу доведеться розчищати нам самим.

Але це, мабуть, тема окремої розмови. Як говорив Суворов — важко в навчанні, легко в бою. Підготовка до фарбування – це та хитра основа, без якої ваша стеля і стелею-то назвати можна буде лише з натяжкою. У сенсі, справу зможе виправити лише натяжна стеля.

Як же ухитритися і «правильно» пофарбувати стелю? Спершу небагато про те, як дістатися до такого рівня вправності, який дасть нам необхідну рівномірність фарбування. Якщо ми станемо фарбувати не поспішаючи і розмірено, то одержимо таку картину: вал вимушено час від часу натикатиметься на вже пофарбовану поверхню, яка місцями вже висохла, а місцями – зовсім ще ні. У першому такому випадку – на вже сухій місцевості – логічно утворюється ще один шар, а це означає, що рівномірність поверхневого фарбування нам вже не загрожує. Де ж таїться вихід? Як завжди, на поверхні. Вся справа – в швидкості. Швидкість фарбування повинна не відставати від швидкості просихання самої фарби. Що ще? Стежте за цим в обидва ока і з усіх боків. У сенсі, міняйте свою точку зору – якщо з одного боку здається, що фарба є скрізь, то з іншого боку освітлення падає інакше, інакше і є видимою відсутність фарби.

І ось ми фарбуємо. Наступив «момент слави» у фарби. Як ми вже знаємо, фарба, що розбавляється водою – поняття загальне і тяжіюче до певної конкретизації. Припустимо, наш вибір ліг на такий її різновид, як акрилова латексна фарба. Це означає те, що ми зробили свої ставки на хорошу еластичність покриття і хочемо перекрити всі ті міліметрові тріщини, які маячать на стелі, за допомогою цієї фарби.

Поговоримо трохи про вогкість. Як став би міркувати філософ на ім’я Вінні — Пух, надлишок води і вологи – це вогкість, джерело вогкості – це ванна кімната, тому поверхня стелі ванної кімнати виглядатиме беззахисно і дивно без такої властивості, як вологостійкість. А це означає — нам потрібна силіконова фарба.

Маленький секрет від малярного доки: термін придатності фарби – поняття злегка відносне. Якщо у вашої фарби такої просроченності в наявності зовсім небагато, то не слід таку фарбу ігнорувати. Вона цілком зможе пофарбувати все те, що ви собі намітили, якщо ви її заздалегідь добре струсите, ретельно перемішавши.

Перед тим, як нанести фінішну фарбу, влаштуйте поверхні стелі контрольну перевірку з метою виявлення хитрих дефектів, що загубилися на поверхні, кота була зашпакльовувана. Підказка: слід нанести грунт. Для цього звичайна фарба «легким натисненням руки» і за допомогою звичайної води перетворюється на той розчин, який допоможе нам відшукати дефекти, що залишилися в живих. Ну, а далі – схема все та ж: шпаклівка, шліфовка і довгождане фарбування.