Кладемо плитку своїми руками

Укладання плитки своїми руками
Укладання плитки своїми руками

Невеликі будівельні навики і велике бажання можуть допомогти самостійно укласти плитку, до того ж такий варіант дозволить значно заощадити. Задаючись питанням: як класти плитку самостійно, ми тим самим вже наполовину готові виконати цю роботу.

Безпосередньо перед самим укладанням плитки ми готуємо поверхню. Якщо на стіні або підлозі лежить стара плитка, ми робимо її демонтаж за допомогою молотка і зубила. Для дотримання техніки безпеки нам необхідно працювати в рукавичках і надіти захисні окуляри, щоб відлітаючі шматки не пошкодили очі.

Після того, як стара плитка буде відбита ми оглядаємо стіну на предмет нерівностей. Якщо є значні нерівності, ми штукатуримо і вирівнюємо стіну або підлогу за допомогою суміші з піску і цементу. Кельмою ми накидаємо вирівнюючу суміш на поверхню і далі за допомогою терки круговими рухами розтираємо її до повного вирівнювання поверхні.

Після того, як буде готова поверхня ми робимо виміри всієї площі, щоб купити саме ту кількість плитки, яка нам необхідна. Разом з плиткою ми купуємо сухі будівельні клейові суміші. Далі, коли вже все необхідне є, ми готуємо клейову суміш. У ємність з водою насипаємо невеликими порціями суміш, при цьому розмішуємо міксером закріпленим в дрилі.

Облицьовування плиткою стін починається з першого ряду від підлоги і продовжується від низу до верху. Щоб наступні ряди виходили строго горизонтальними, ми забиваємо гвоздики по краях, і натягуємо між ними нитку, яка і буде орієнтиром. Клей наносимо на поверхню плитки, після чого прикладаємо її до стіни і злегка придавлюємо. Шов між плитками бажано робити не більше 4 міліметрів, щоб надалі при тепловому розширенні плитка не порепалася. Після того, як плитка своїми руками буде укладена ми затираємо шви.