Клеїмо різні види шпалер

Поклейка шпалер
Поклейка шпалер

Для того, щоб поклеїти шпалери, необхідно підготувати весь інвентар, який може знадобитися під час роботи. Поверхня стін повинна бути вже підготовлена. Якщо планується поклеїти шпалери під фарбу, а зокрема флізелінові, то поверхню необхідно добре вимити.

Паперові шпалери необхідно клеїти дуже акуратно, за рахунок того, що вони найміцніші, особливо це стосується одношарових шпалер. Для цього виду може використовуватися клей симплекс, дуплекс або клей для важких шпалер. При цьому клей наноситься безпосередньо на сам рулон. Таким же способом клеяться і вінілові шпалери. Для того, щоб правильно наклеїти ці шпалери не потрібно їх розтягувати, вони клеяться встик, а потім прокатують з використанням валу. Одним з різновидів вінілових шпалер є сатинові, вони відрізняються своєю тяжкістю, тому при наклеюванні необхідно промазувати і сам рулон і стіну, на яку він наноситься.

Поклейка шпалер з флізеліна припускає нанесення клею раз на саму стіну, дякуючи чому є можливість повністю контролювати стики між полотнищами.

Текстильні шпалери клеїти трохи складніше. Перед самим процесом необхідно ретельно загрунтувати стіну, клей також наноситься на неї. Проте якщо полотно має паперову основу, то його теж необхідно намазати і дати йому просочитися протягом п’яти хвилин. Після поклейки шпалер, їх необхідно розгладити виключно за допомогою вертикальних рухів, краще всього скористатися досить жорсткою щіткою.

Існують також оригінальні бамбукові шпалери, які наносяться прямо на бетон або цеглу, при цьому необхідно скористатися рідкими цвяхами. Дана процедура набагато простіша, ніж всі вищеперелічені. Випрямляти такі шпалери потрібно тільки через декілька хвилин, після їх поклейки.