Красива стеля

Красива стеляЯкщо розмахнутися і організувати серед власників квартир якийсь ексклюзив а-ля Exit Poll на тему «чому так важливо для квартири мати красиву стелю» – відповіді на це нескладне питання, швидше за все, можуть бути досить несподіваними.

Варіант відповідей номер один (найпоширеніший): «Гармонія».

Якщо ви думаєте, що квартира не уміє розмовляти і тому їй неможливо в реалі поставити питання про те, яку стелю вона б вважала за краще мати – ви помиляєтеся. Квартира розмовляє з вами своєю особливою мовою – мовою інтер’єру. А інтер’єр – це щось цілісне.

Так от, якби ми її запитали, то ця мудра квартира відповіла б нам, що стеля не повинна «стояти нижче за рівень середовища, в яке потрапила».

Наскільки високий коефіцієнт змістовності у суперечок на тему про відповідність і її практичну користь? Важко сказати – напевно, все залежить від осіб сперечальників. Відповідність кожен розуміє по-своєму, але всі вже давно змирилися з тим, що гармонія і відповідність – поняття тотожні. Зверніть увагу – частенько можна зустріти такі назви різних компаній і студій, як, наприклад, «Гармонія кольору», «Гармонія простору», «Гармонія затишку». Знаєте, що їх всіх об’єднує? Робочий профіль. Всі вони зайняті розробкою дизайну стель. А чому? Тому що загальний інтер’єр не повинен страждати від недбало зробленої стелі, і вихід один – стеля зобов’язана бути красивою.

Варіант відповіді номер два (не менш поширений): «Красива стеля – це правильно приховані недоліки».

Невже хтось стане сперечатися про те, що недоліки – це добре? Зрозуміло, що ні – особливо це вірно можна застосувати до такої частини квартири, як стеля. Якщо вашій квартирі дістався не байдужий господар, який стурбований лише тим, що вічно щось шукає усередині себе чи ж живе за принципом «а нам би день прожити, так ніч протриматися» — вважайте, що їй повезло, адже такий господар ніколи не змириться з тим, що його стеля щодня страждає від тріщин та інших нерівностей! Драбина, кельма, штукатурка або шпаклівка ураз перестануть виглядати сонними від неробства, тільки-но прозвучить бойовий будівельний клич «свистати всіх вгору!».

Варіант відповіді номер три: «Імідж вирішує все».

Зараз телевізійний ефір цілком обгрунтовано може похвалитися існуванням багатьох популярних передач на будівельну тематику. Наприклад, «Квартирне питання» і його аналоги. Зверніть увагу: коли власники заходять у відремонтовану кімнату-сюрприз, то їх очі від несподіванки спочатку всі розбігаються по сторонах, а потім збігаються в одну крапку. І цією крапкою звичайно є не що інше, як стеля.

Так, у нас немає звички, не замислюючись, ходити по стелі, немов по підлозі. Так, ми навряд чи захочемо недбало спертися об неіснуюче плече стелі, як ми спираємося об стіну. Але є одне «але»: ви не замислювалися про те, що стеля стає як би функціонально непомітною і йде в тінь лише тоді, коли вона «не тисне» і «не нависає», коли вона не «дуже низька» і не «надмірно висока»? Ось вам і доказ того, що у стелі, виявляється, є свої амбіції і емоції, які ми вміємо уловлювати.

В абсолютному сенсі не має значення, що перед нами – висока або низька стеля. Має значення одне – те, якою ми її сприймаємо. А оскільки структурно кожна кімната квартири – це, як відомо, одна підлога, чотири стіни і одна стеля, то таке поняття, як краса інтер’єру, потрібно поширювати на всіх порівну. Але, разом з тим, не варто так вже зрівнювати стелю тільки тому, що це – одна з багатьох горизонталей вашого житла. Це – найвища горизонталь. І тому психологічно стеля здатна у разі своєї невідремонтованості надати інтер’єрного дисонансу тиснути на власника з такою силою, яка підлозі або стінам навіть і не снилася. Тому, як мовиться, даєш гасло «кожній красивій квартирі – по красивій стелі!»