МДФ панелі, сендвіч панелі: призначення, монтаж

МДФ панелі
МДФ панелі

МДФ панелі виникли в результаті подальшого розвитку способу виробництва ДВП, де при скороченому циклі пресування збереглася поверхня деревних волокон, заснована на міцності пов’язуючих речовин. Загальносвітовий розвиток виробництва цих плит відбувається з орієнтацією на виробництво меблів. Використання цього матеріалу для обробки стін в приміщеннях дає ряд переваг в порівнянні з іншими способами.

Цей спосіб не вимагає попередньої обробки стін, їх вирівнювання і обробку. На стіни встановлюється каркас, який створює внутрішній простір, де по можливості приховують всю електричну і сантехнічну комунікацію. Додатковий простір підвищує звуко- і теплоізоляцію приміщення. Декоративні панелі можна легко вмонтовувати на стелю. Хорошою перевагою таких панелей є і можливість їх монтажу в будь-якому напрямі, що дає велику кількість комбінації для оформлення інтер’єру. Монтаж панелей простий і не вимагає спеціальних навиків. Кріплення панелей проводиться спеціальними скобами, а кожен гребінь наступної панелі вставляється в паз попередньої з невеликим зусиллям до характерного клацання. Внутрішні і зовнішні кути панелі кріпляться в спеціальні пластикові косинці, які є і додатковим декором. Підготовка панелі до монтажу, необхідний розкрій легко проводиться ножівкою, або електроінструментом.

Сендвіч панелі це будівельний матеріал з унікальними властивостями, який застосовується при житловому і промисловому будівництві. Назва сендвіч запозичена з кулінарії, де так називають багатошарову булочку з начинкою. Панель дійсно багатошарова. Вона складається з двох зовнішніх шарів, які несуть декоративні і захисні функції, і внутрішнього термоізоляційного і звукоізоляційного шару. Сендвіч панелі використовуються при будівництві житлових і промислових приміщень, холодильників, спорткомплексів, автозаправних станцій і супермаркетів. Через легкість монтажу такі панелі використовуються в районах півночі, в армійських підрозділах.

Будівництво з сендвіч-панелей починається з підготовки будівельного майданчика, де вмонтовується конструкція будівлі, на яку потім вмонтовують панелі. Кріплення панелі до каркасу проводиться відкритим або прихованим способом спеціальними гвинтами, що самонарізаються, або спеціальними кріпильними елементами. Кріплення в «замок» забезпечує міцність з’єднання конструкції, і її герметичність.