Монтаж і установка арки своїми руками

Арки своїми руками
Арки своїми руками

Зведення і арочні отвори здатні додати сучасним квартирам особливий шарм. Як зробити арку своїми руками? Для цього краще скористатися зручним і недорогим гіпсокртоном, працювати з ним набагато простіше, ніж з іншими матеріалами. Більш того, готовий виріб виглядатиме досить естетично і витончено.

Отже, готуємо арочний отвір, для цього доведеться демонтувати дверний блок і при необхідності збільшити висоту отвору. Після цього треба приступити до підготовки бічних частин арок. Для цього треба узяти лист гіпсокартону і розмітити на ньому майбутні боковини. Форму арки можна зробити циркульною, узявши шило і олівець, слід щільно прив’язати їх до різних кінців мотузка, довжина якого рівна радіусу арки. Потім, вставивши шило в край гіпсокартонового листа, олівцем треба намалювати дугу, рівномірно натягуючи шнурок. Боковина готова. Друга частина арки викреслюється по першій як за шаблоном.

Наступний етап – виготовлення каркасу. Його можна зробити з профілів UD і CD. Щоб надати їм необхідну форму, треба нарізувати їх бічні сторони, потім встановити їх і боковини в дверний отвір.

Тепер черга за нижньою зігнутою поверхнею. Для цього краще узяти нетовсті листи 6-10 мм. Якщо потрібно зробити невеликий вигин, то цілком підійде сухий спосіб. Для цього смуга необхідної ширини надрізається монтажним ножем. Треба стежити, щоб ніж прорізав картон і всього на декілька міліметрів заглиблювався в гіпс, при цьому зворотна сторона повинна залишатися непрорізаною. Після цього смуга надломлюється і прикріпляється саморізами до профілю каркаса. Потім приступають до закладення порізів шпаклівкою, призначеною для швів. Можна їх проклеювати скловолоконною сіткою. Кути захищаються пластиковими або металевими куточками, їх також закріплюють на шпаклівку.

Всім елементам треба дати гарненько просохнути, потім пройтися по арці шкуркою, прогрунтувати і прошпаклювати. Арка готова. Успіхів!