Облицювальна плитка

Облицювальна плитка
Облицювальна плитка

На сьогодні найбільш затребуваним матеріалом для облицьовування стала облицювальна плитка. Вона необхідна для облицьовування будівель, басейнів, веранд, стін і підлоги на кухні і у ванні. Облицьовування плиткою створює в будинку комфорт і затишок, чистоту і стиль. Сучасна технологія виробництва дає можливість імітації каменя, дерева, цегли. Сьогодні ринок пропонує багатий вибір різних видів плиток: полівінілхлоридних, скляних, керамічних і інших.

До складу плитки полівінілхлоридної входить аморфний полівінілхлорид і добавки порошку деревної муки або тальку і пластифікатор. Вона випускається у вигляді квадрата, розмір сторони якого рівний 15-30 мм, з багатою колірною гаммою. Така плитка водонепроникна і володіє стійкістю до всяких хімічних сполук.

Скляна плитка виготовляється з відходів скляної продукції з використанням різних добавок, причому розміри її різноманітні. Вона буває матовою або блискучою. На вигляд вона програє керамічній, але виграє в твердості, міцності і водонепроникності і вартості. Небажано використання скляної плитки в тих місцях, де підвищена температура і потрапляє сонце. Встановлювати плитку невеликих розмірів рекомендується на пластичному клеї, а великих розмірів – на шурупах, вкручених в дюбелі.

Зовсім недавно на ринку з’явилася плитка, полістиролу, вживана для стін внутрішніх приміщень. Цей вид плитки, володіє легкою вагою, багатством колірної палітри і великим запасом міцності. Вона не сприйнятлива до слабких кислот, лугів і різних очищаючих засобів. На поверхні якісної плитки не повинно бути тріщин і подряпин, вона повинна бути глянсовою і гладкою. Недоліками цієї плитки є її недовговічність, низька теплостійкість і схильність до дії органічних розчинників.

Досить часто зараз, як облицювальний матеріал, стали використовувати пластик. Він є достатньо міцним матеріалом і не боїться вологості. Різноманітні колірні гамми дозволяють створювати поверхні, наприклад, «під дерево» або «під камінь».