Ремонт квартири. Електротехнічні роботи

Електротехнічні роботиУ житті кожної людини, рано чи пізно виникає питання, про необхідність ремонту у власному житлі. При цьому абсолютно не важливо, де він мешкає, і які фінансові кошти має у своєму розпорядженні. Просто вирішення питання у багатих, і не дуже, відбувається, звичайно, не зовсім однаково, але і в тому і в іншому випадку робити все необхідно якісно. Продумати всі варіанти і зупинитися на правильному рішенні — обов’язок справжнього господаря.

Ремонт будь-якої квартири, будинку або особняка, має на увазі декілька основних моментів, які є універсальними абсолютно для будь-якої будови. Одним з них, є момент електротехнічних робіт під час ремонту. Все, що працює в квартирі, і забезпечує нам комфорт і зручність, в своїй більшості живиться від електричної мережі. А враховуючи зростання добробуту населення, і відповідно зростання потреб і запитів, кількість електроприладів росте в геометричній прогресії. І далеко не всі приміщення, можуть похвалитися, здатністю забезпечити необхідною енергією всю техніку. Отже, питання про електротехнічні роботи під час ремонту квартири, повинено стояти одним з перших, якщо звичайно, у господарів немає бажання в один прекрасний момент прокинутися в міцних обіймах пожежника. Отже, з чого починати?

1. В першу чергу, звичайно, необхідно провести діагностику. Це не означає, що необхідно включити в квартирі всі електроприлади одночасно, і із завмиранням серця чекати, де ж палахкотітиме. Даним процесом, повинен займатися фахівець, з нормальної, перевіреної організації. При цьому, у нього повинен бути весь набір необхідних інструментів і приладів (одним тестером або «контролькою» тут ніяк не обійтися).

2. Після проведення діагностики, і визначення всього, що підлягає заміні або відновленню, необхідно визначитися з виконавцем робіт. Шукати таких майстрів треба не в газетах, серед приватних оголошень, а серед солідних організацій, які готові завжди відповісти за якість виконаних робіт, і знайти які, не складе ніяких труднощів. Не варто економити на тому, що зрештою відповідає за безпеку в квартирі, і тим більше економити на собі.

3. Договір, про проведення електротехнічних робіт під час ремонту квартири, повинен бути обов’язковим чинником. У ньому повинні відображатися такі моменти, як:

— хто виконуватиме роботи, з вказівкою юридичної адреси організації або фірми і всіх необхідних реквізитів;
— перелік самих робіт, із вказівкою витрати необхідних матеріалів і їх вартості. Якщо договір передбачає, що питаннями забезпечення матеріалами займатиметься бригадир або майстер, то надання чеків, або особиста присутність замовника, теж повинно обмовлятися;
— вартість виконання самих робіт;
— терміни виконання замовлення;
— відповідальність сторін, у разі порушення тих, або інших пунктів договору.

4. Кожен етап робіт, необхідно контролювати самому. Довіра, річ в житті звичайно необхідна, але не в тих випадках, коли питання стосується безпеки самого себе, і своїх близьких. Тому, щоб не виникало непотрібних питань, присутність повинна бути обов’язковою. Не завжди це звичайно виходить, але, в крайньому випадку, можна домовитися з майстром про те, щоб наступний етап робіт, не виконувався без схвалення попереднього. Це може зайняти трохи більше часу, але зрештою обов’язково окупиться.

5. Не варто категорично відкидати всі пропозиції і поради з боку виконавця, все-таки вони професіонали, які займаються цією справою жоден рік. Просто безглуздо у всьому бачити каверзу, і вважати, що всі навколо тільки і мріють про те, як би обдурити довірливого замовника. Якщо ви звернулися в дійсно солідну і перевірену фірму, то витягати гроші там ніхто не стане. У таких організаціях, репутація грає не останню роль, і ризикувати нею для отримання декількох додаткових рублів, ніхто не стане. Але якщо все ж таки, недовір’я або сумніви «гризуть» ваш розум, то має сенс звернутися за порадою в сторонню організацію, яка не упереджено оцінить все, що відбувається.

6. На кожен вид наданих послуг повинна бути гарантія. Електротехнічні роботи при ремонті квартири, не є виключенням. Причому, гарантія в даному випадку, повинна розповсюджуватися не тільки на самі виконані роботи, але і відповідати за непрямі наслідки. Так, скажімо, якщо після заміни електропроводки у Вас згоріла пральна машина, і експертиза підтвердить, що всьому провиною неправильно підібраний дріт, або неякісно встановлена розетка, то ремонт машини повинна оплачувати та організація, яка цей дріт проклала.

7. Кожна розсудлива і доросла людина повинена розуміти, що якщо вона скористалася послугами сезонного робочого, який пообіцяв, що все буде нормально, і при цьому заощадив декілька рублів, то витратити ці гроші припаде на відновлення. І не варто потім шукати винуватих. Винити необхідно тільки самого себе, і свою скупість.

Лише підійшовши до питання з усією відповідальністю і розсудливістю, вклавши певні зусилля і кошти, можна чекати якісно виконану роботу, саме в тому вигляді, в якому вона прийнятна для будь-якої нормальної людини. Адже все-таки, що не говори, а жити в цій квартирі або будинку доведеться Вам, а ось як жити, і чи жити взагалі, вирішує кожен сам.