Ремонт квартири. Стелі

Ремонт квартири. СтеліРемонт. Слово, що породжує в представленні людей різні асоціації. Комусь здається, що це щось легке і романтичне, навіяне нам образами зарубіжної кіноіндустрії. Хтось бачить в ньому могутню стихію, яка страшніша за саму пожежу. Проте знавці сприймають ремонт з професійним спокоєм.

Отже, однією з найважливіших його складових по праву вважається проведення ремонту стель в квартирі. Відбувається це звичайно в сукупності з ремонтом стін і підлоги. Рекомендується приступати до стельових робіт до того, як були обклеєні шпалерами стіни або покрита лінолеумом або паркетом підлога. Проте якщо ремонт стелі проводиться у відмінному інтер’єрі, то слід закріпити поліетиленову плівку на меблях, стінах і підлозі малярним скотчем.

У питанні ремонту стель в квартирі головне мати чітке уявлення про те, коли планується наступна обробка стель в приміщенні. Це вельми важливо, оскільки позначається на виборі не тільки самих матеріалів, але і всієї ремонтної концепції в цілому.

Так, у стелі, обклеєної спеціальними стельовими шпалерами, термін служби складає не більше трьох років. Поверхня, покрита масляною фарбою, протримається приблизно стільки ж. При цьому таку поверхню доведеться оновлювати, лише наново накладаючи фарбу тієї ж фактури. Пов’язано це з тим, що масло прийнято наносити на грунтовку на основі оліфи, яка міцно вбирається в бетон. Проте за допомогою натяжних стель можна уникнути частого перефарбовування. До того ж слід пам’ятати, що в кухонних приміщеннях і ванних кімнатах стеля, покрита масляною фарбою, швидше приймає непривабливий вигляд.

У будь-якому випадку на початку ремонту необхідно позбавитися старого покриття, якщо таке є. Найпростіше — змити білення звичайною водою. Фарбу ж доведеться знімати перфоратором або спеціальним змивом, який дозволяє полегшити процес очищення стелі від фарби. Досить лише нанести розчин валом або кистю і, почекавши півгодини, видалити разом із старим шаром фарби.

Далі слідує закладення швів і тріщин. Для цього можна використовувати цемент з піском чи ж спеціальний будівельний бинт під назвою «серп’янка». Останню краще використовувати в нових будинках, які ще дають усадку, а значить, стіни в них хоч і не значно, але все-таки рухомі.

Наступним етапом є грунтовка. Вона покликана вирівняти стелю і запобігти обсипанню. Спеціальним валом потрібно старатися якісно просочувати поверхню. Від цього залежатиме кінцевий результат. Зовні звичайна грунтовка нагадує воду із запахом фарби. При цьому важливо пам’ятати, що використання оліфи як грунтовки не рекомендується або можливо лише у випадку, якщо має відбутися фарбування стелі масляною фарбою.

Шпаклівка – не менш відповідальне заняття. Тут дуже важливий сам матеріал, його якість і виробник. Вони бувають для внутрішніх і зовнішніх, а також вологих приміщень. Після нанесення основної шпаклівки не зайвим буде приховати дрібні вади за допомогою дрібнозернистої фінішної шпаклівки.

Потім необхідно зашкурити стелю. Для цього використовується звичайний наждачний папір. Далі слід переходити до безпосереднього фарбування стелі.

Проте на сьогодні досить часто стали використовувати ще один спосіб підготовки стелі під фарбування в квартирі. Витрати сил і фінансових коштів тепер можливо значно скоротити за рахунок застосування гіпсокартонових плит. Такий спосіб обробки має ряд переваг: роботи займають мало часу; за вартістю покупка гиісокартону вигідніша, ніж придбання змиву, грунтовки, шпаклівки та інших матеріалів; подібний спосіб є найідеальнішим для вирівнювання стелі з нахилом та іншими вадами. Єдине, чим доведеться пожертвувати – це декілька сантиметрів, на які опуститься стеля. В цілому відмінний варіант. Проте після потопу стелю доведеться серйозно переробляти.

Отже, завершуючим етапом є фарбування. У приміщеннях з підвищеною вологістю краще використовувати воднодисперсійну фарбу. Водоемульсивну ж можна буде надалі змивати, хоч і насилу. Масляна фарба заважає стелі дихати, у зв’язку з чим вона з часом жовтіє. Алкідна емаль є найстійкішою і якіснішою, проте, і найдорожчою. На сьогодні є широкий вибір як самих фарб, так і їх колірних рішень. У магазині можна з легкістю підібрати необхідний для приміщення відтінок матової або глянсової фарби.

Як прикраса стелі можна скористатися молдінгом як з натурального матеріалу, так і з штучного. Перший виготовляється з гіпсу. Він значно дорожче і важче, але екологічно чистий. Другий же виготовляється з пінопласту або поліуретану. Такий стельовий плінтус коштує набагато дешевше натурального. З його допомогою можна вирівняти перекоси і приховати недоліки приміщення. У будь-якому випадку, проведення ремонту стель в квартирі є справою вельми захоплюючою і не завжди такою вже витратною. Сьогодні існує безліч способів переробити квартиру. Головне — було б бажання.