Стелі пінопластові

Стелі пінопластовіПроведення обробних робіт завжди викликає питання з приводу декорування стелі. На сьогодні на будівельному ринку представлений величезний вибір обробних матеріалів для стелі, і деколи зупинитися на якому-небудь матеріалі достатньо важко. Звичайно ж, при підборі обробних матеріалів для стелі варто враховувати декілька чинників: довговічність використання, зручність і простоту в догляді, і, звичайно ж, вартість. Один з варіантів обробки стелі – установка стельових пінопластів. Такі стелі є золотою серединою між традиційним біленням або забарвленням стелі і підвісними стелями. По щільності і фактурі пінополіуретан, з якого виготовляють такі стелі, відповідає дереву, проте з часом не деформується, не тріскається, а також не виділяє ніяких сторонніх запахів. До того ж він достатньо легкий, з часом не обсипається і не міняє свій колір. Також такі стелі можуть виготовлятися з полістиролу, який є дешевшим матеріалом, ніж пінополіуретан. Плитки полістиролу звичайно випускають прямокутної або квадратної форми розміром 500*500 мм або 1000*165 мм. Поверхні таких плиток можуть володіти рельєфною текстурою, яка імітує різьблення по дереву або ліпнину. До того ж, такі плитки можуть бути покриті ламінуючою плівкою, яка забарвлена під тканину, дерево і навіть камінь. Крім цього, випускаються також неламінуючі плитки, які надалі можна самостійно офарбувати водоемульсійною фарбою, а додавання у фарбу фарбувального пігменту допоможе добитися бажаного відтінку.

Для того, щоб оформити стелю за допомогою пінопластових плит, заздалегідь необхідно підготувати базову стелю. У випадку якщо стеля дуже нерівна, її варто вирівняти, якщо ж на ній є невеликі шорсткості, плитку можна клеїти на стелю без додаткового вирівнювання. Проте, необхідно заздалегідь знепилити стелю, а також і знежирити. Ділянки стелі, що лущаться, також необхідно ретельно зачистити. Щоб очистити стелю від пилу, стелю вимивають водою, а потім обробляють проникаючим грунтом-праймером для кращої адгезії. Замість праймера можна також використовувати 5% розчин клею ПВА. Найчастіше для знежирення стелі використовують нітрозчинник або бензин, обробляючи стелю валом, змоченим у вибраному засобі.

Перед приклеюванням плитки на стелю необхідно визначитися з фактурою стелі, пінопласту, підібрати необхідний малюнок і колір. Не варто починати обклеювати стелю з кута, таке обклеювання може привести до непривабливого обрізання плиток з іншого боку, таким чином, зіпсує зовнішній вигляд. Якщо необхідно візуально розширити кімнату, в якій використовуватимуться стеля з пінопласту, варто використовувати при обклеюванні прийом «в діагональ». Для цього спочатку у вужчій частині кімнати знаходять середину, аналогічний процес проводять і з протилежною стіною. Рівно під серединами забивають в стелю гвоздики, на які натягається нитка, яка не повинна зніматися, поки не наклеяться перші 5-6 плиток. Самі плити стелі розкладаються на підлозі в кількості 5-6 штук малюнком вниз, по периметру плитки наносять спеціальний клей для плиток пінопласту, і через 5 хвилин після цього можна приступати до приклеювання плиток до стелі. Як правило, витрата клею при приклеюванні пінопластової стелі дуже невелике. Одного кілограма клею вистачає для приклеювання стелі на площу близько 3 квадратних метрів. Найзручніше клей наносити за допомогою зубчатого або звичайного шпателя. Товщина клею повинна бути не менше 1,5 мм.

Найпершу плитку пінопласту приклеюють одним з кутів до відмітки на стіні, а протилежний кут орієнтують строго по натягнутій нитці. Після приклеювання першої плитки, клеяться дві плитки, які торкаються сторонами першої. Таким чином, проводять обклеювання всієї стелі цілими плитками. І лише після цього, підрізаючи до необхідного розміру плитки, обклеюють шматочки стелі, що залишилися. Для порізки плиток зручно використовувати роликовий ніж для піци. У випадку якщо порізка проводиться за допомогою лінійки і канцелярського ножа, необхідно бути дуже акуратним, щоб при порізці не деформувати саму плитку. Якщо надалі планується установка стельових молдінгів, плитку можна не різати, а ламати. Для цього плитку прикладають до стелі без клею, і відмірюючи необхідну відстань акуратно натискають на неї, таким чином добиваючись лінії відламу в потрібному місці. Нерівності, що вийшли при відламуванні плитки, надалі все одно закриються молдінгом. Стелі з пінопласту можна наклеювати до самих труб опалювання, не побоюючись за збереження стелі.