Стіни: штукатурка і фарбування

Штукатурка стін
Штукатурка стін

Процес нанесення і створення штукатурного шару має три етапи — обризг, грунтовка і створення накривочного шару: товстий шар штукатурки за один раз не наносять, оскільки існує небезпека сповзання розчину в процесі роботи, або розтріскування після висихання. Але всі ці етапи можна виконувати двома способами – вручну або з використанням техніки (механічний або автоматичний спосіб).

Ручний спосіб обштукатурювання достатньо трудомісткий і тривалий: виставляються спеціальні маяки для орієнтування поверхні по одному рівню, потім намазується розчин і вирівнюється. Після висихання розчину штукатурка стін може повторитися (якщо технологія передбачає нанесення двошарової штукатурки) і стіни просто вирівнюються. Цей спосіб застосовують для стін з невеликою площею – в приватних будинках або окремих квартирах.

Якщо необхідно обштукатурити велику площу, використовують механізований спосіб нанесення штукатурки: залучають механічні станції, з яких по шлангах поступає готовий розчин для обризгування стін. Цей спосіб істотно економить час на будівництві.

Фарбування стін – ще один спосіб обробки стін. Обробка стін з фарбуванням – найпростіший спосіб зміни інтер’єру приміщення. Фарбують стіни трьома способами – з використанням щіток і валів, краскопультів і розпилювачів.

При фарбуванні стін щіткою і валом витрачається багато часу, і цей спосіб використовують для невеликої площі: окремо фарбують смуги вздовж вікон, дверей і місця стику стелі із стінами, а тільки потім використовують вал.

Набагато швидше і простіше фарбувати з використанням краскопульту – пристрій у вид насоса, всередину якого заливається фарба: під тиском фарба розбризкується на поверхню. Але робота з цим пристроєм вимагає навиків і зосередженості: достатньо легко виходять напливи фарби, як і при фарбуванні вручну.

Найшвидший і економічніший спосіб – за допомогою розпилювача: принцип дії краскопульту, але можна регулювати подачу стислого повітря і кількості фарби, що наноситься. Більш того, за допомогою розпилювача наноситься тонкий шар фарби, і наплив одержати дуже складно.