Види і типи дверних замків

Замок дверний накладний
Замок дверний накладний

Вхідні двері повинні служити надійним захистом приміщення від несанкціонованого проникнення. Такі функції не виконуватимуться без хорошого замку, адже недаремно він названий «серцем дверей».

Всі існуючі замки можна розділити на три класи: накладні, врізні і навісні. Замок навісний звичайно застосовується для підсобних приміщень, таких як гаражі, сараї, підвали, ворота, комірки, комори, горища. Це викликано трудністю установки решти видів, але навісні замки є і самими уразливими. Зломщикам часто навіть не треба підбирати для них ключі, їх просто зривають підручними засобами. Надійність таких механізмів залежить від матеріалу, наприклад, алюмінієві через м’якість речовини є найенш міцними. Набагато надійніше чавунні механізми, але цей матеріал погано переносить негативну температуру. На морозі він стає дуже крихким. Ідеальною конструкцією можна рахувати замок із сталевим корпусом. Сучасні навісні пристрої забезпечуються вже не дужкою, а замикаючим пальцем.

Замки врізні часто встановлюють при вході в квартиру, полотно дверей добре захищає конструкцію і укріплює механізм. Звичайно їх ставлять в сталеві двері, де вони практично непомітні, тільки наявність замочної щілини іноді видає його присутність. Залежно від конструкційних особливостей і матеріалів їх ділять на зломостійкі, середні і будівельні. Останні слабо засекречені і застосовуються більше як тимчасові затвори. Зломостійкі використовуються для приміщень, що представляють особливу цінність. Такі моделі встановлюють в сейфи. Середня категорія виконується із збільшенням ступенів захисту.

Замки дверні накладні також важкі для злому. Вони закриваються зсередини за допомогою повороту вертушки. Зломостійкі варіанти застосовуються навіть для замикання гаражів в сукупності з додатковими пристроями.