Як мінімізувати проникнення шуму в квартиру через вікно

Іноді, хочеш не хочеш, Ви берете участь в житті сусідів, слухаючи радіо разом з ними або саундтрек з бойовика, знаєте, в що грають їх діти. Якщо Ви мрієте, нарешті, залишитися наодинці в своєму будинку, слід вивчити шляхи для приглушення зовнішніх звуків, що потрапляють в приміщення. Як мінімізувати проникнення шуму в квартиру через вікно і інші конструктивні елементи житла, а також про тонкість монтажу шумозахисних вікон ПВХ, розповість портал ВІКНА МЕДІА.

Абсолютна тиша в будинку цей стан недосяжне. Проте, реально зробити звуки, проникаючі крізь стіни і вікна квартири менш обтяжливими. Який спосіб застосувати, залежить в першу чергу від інтенсивності шуму. Якщо Вас час від часу турбували звуки, що виходять від сусідів, які живуть за стіною, достатньо на стіні, що відокремлює ваші квартири, повісити килим або встановити велику книжкову шафу. Якщо шум є дуже обтяжливим, доцільно використовувати декілька методів.

Стіни

Звук є хвилею, яка проникає через стіни і стелі в наших будинках. Чим товще є перешкода для подолання, тим більше він втрачає енергію. Таким чином, в старій будівлі, де стіни зводилися з цеглини, рідко можна почути шуми з сусідньої квартири. У сучасних будівлях стіни тонкі і це означає низьку звукоізоляцію. Проте, конструкція удома, як правило, не дозволяє додаткове навантаження у вигляді установки іншої, важкої стіни, яка б глушила шуми. Таким чином, поряд з «старою» стіною краще поставити «нову» з легких матеріалів (гіпсокартону або ДСП), між якими знаходиться шар мінеральної вати. Наявність шерстяних волокон перетворить звукову хвилю в тепло. Стіни також можуть бути потовщені, наприклад, товстими килимами. Хорошим рішенням є покриття пробковою вагонкою, яка ефективно  пригнічує шуми.

Системи екранування вікон

Простий спосіб замаскувати звуки, що проникають з вулиці – це завішування вікон щільними шторами. Такі матеріали, як оксамит, вельвет, велюр, жаккард поглинатимуть не тільки звук, але і світло (тому вони рекомендуються для дуже сонячної кімнати, з південною або західною орієнтацією вікон).

Увага! Оскільки звичайно щільні штори важкі, то слід встановити міцний карниз.

У приватному будинку, відзначає газета Поступ, надійною бронею від шуму стануть захисні роллети, які паралельно забезпечать надійний сонцезахист влітку і мінімізують проникнення холоду взимку.

Вікно

Це найтонша захисна конструкція в наших будинках, проникна багато звуків. Крім того, часто ми відкриваємо вікно, піддаючи себе, таким чином, дії шуму вуличного руху. Щоб зробити його тихіше, варто склити балкон або лоджію, як радить bestlifememories.com, пластиковими вікнами, безрамним склінням або алюмінієвими конструкціями. Іншим рішенням є заміна існуючих вікон на шумозахисні вікна, про що свідчить коефіцієнт звукоізоляції Rw. При високому рівні шуму він повинен бути 42 або 44 дБ.

Увага! Вікна не повинні бути ідеально герметичними, оскільки відсутність вентиляції може привести, серед іншого, до появи грибка в квартира. У шумозахисні пластикові вікна слід встановити звукопоглинальні дифузори.

Підлога

На думку експертів у сфері акустики, краще всього пригнічує звуки, так звана, плаваюча підлога або незафіксована на підкладці. Таким чином, як правило, встановлюють підлогові панелі. Важливо, проте, щоб під ними знаходився товстий шар відповідного ізолюючого матеріалу, такого як жорсткий полістирол, мінеральна вата і пенополіуретан. Декілька товстих шарів означає кращу звукоізоляцію підлоги, але це може також означати необхідність підвищення рівня підлоги на декілька сантиметрів. Тому перед виконанням цього роду роботи, слід точно підрахувати загальну товщину шарів і ще додати до неї товщину панелі або дошки.

Шумоизоляция пола — простое решение для «плавающих полов» — видеоурок

Додаткова ізоляція

На додаток до конструкції підлоги (яку іноді не хочуть або не можуть змінити) однаково важливим є те, що ми на нього кладемо. Хороший спосіб для зниження шумового фону є  покриття підлоги пробковим матеріалом, який має високу звукоізоляцію. Також ефективні багатошарові товсті килими і килими, а також підлогові покриття з ПВХ. Майте на увазі, що підлога повинна бути покрита ними повністю — навіть невеликий зазор в даному шарі ізоляції дозволить звукам миттєво проникати через нього.

Звуки також відмінно проходять і через стелю. Якщо вони дуже обтяжливі, варто встановити, так званий, підвісна стеля. Це можливо тільки тоді, коли дозволяє висота приміщення — висота від підлоги до стелі повинна бути не менше 250 см. Товщина конструкції підвісної стелі складає близько 10 см, на стільки ж нижче стане ізольована кімната.

Тонкість монтажу шумозахисних вікон ПВХ

Слід врахувати, що будь-яка негерметичність нівелює ефект зниження шуму світлопрозорою конструкцією, тому важливо ще і відповідне прилягання гумових ущільнювачів і точність монтажу шумозахисних вікон ПВХ.

Дуже важливо прослідкувати, щоб розмір ПВХ вікна був максимально точно підігнаний до віконного отвору. Це пояснюється тим, що монтажна піна є поганою звукоізолятором, тому чим її в шарі ізоляції буде менший, тим краще. Монтажна піна у обов’язковому порядку повинна бути оброблена штукатуркою з двох сторін. Інакше вона може швидко руйнуватися під впливом УФ-ЛУЧЕЙ, аж до крізних дірок.

Після установки склопакетів віконні укоси не слід обробляти гіпсокартоном, оскільки утворювані між обробкою і стіною порожнини стануть працювати як резонатори, чим істотно знизять шумоізоляційний ефект. Кращою обробкою укосів у разі шумозахисних вікон ПВХ є «тепла» штукатурка, яка також дозволить підвищити опір теплопередачі стіни в місці віконного отвору. Якщо обробити віконний отвір цементно-піщаною штукатуркою, то у разі сильного холоду на них випадатиме конденсат, викликаючи загрозу появи цвілі на вікнах.

Якщо в поточний час заміна звичайного вікна на сучасне пластикове вікно не розглядається, то слід провести ретельне закладення всіх щілин по периметру рами, а шибки посадити на силіконовий герметик. Такий профілактичний  захід дозволяє підвищити звукоізолюючу ефективність вікон до 10 децибел. Проте, дана міра не є довгостроковою і в перспективі, проживаючи в галасливій частині міста, зажадає заміни старих віконних блоків на шумозахисні вікна ПВХ.

Фото з сайта: oknamedia.ru.