Будівництво заміського будинку

Будівництво заміського будинкуПродовжуємо будувати наш заміський будинок. Фундамент готовий. Висох і ми починаємо зводити стіни. Наш будинок буде каркасним. Дерев’яні каркасні будинки вимагають значно менше дорогої в даний час, деревини. Каркасні будови можуть бути і теплими і малозвукопроникними, але заповітна їх перевага це те, що їх можна будувати своїми руками.

Як несуча конструкція в таких будинках використовується дерев’яний каркас. У ньому повністю використовуються показники механічної міцності дерева. Каркас є конструкцією нижнього і верхнього обв’язувань, розкосів жорсткості, допоміжних елементів, таких як проміжні стійки, ригелі. До складу каркаса входять різного призначення стійки. Основні — несучі, кутові, рядові. І проміжні стійки і ригелі, між якими розташовують дверні отвори і віконні рами.

Несучі стійки вмонтовують на відстані від половини до півтора метрів і пов’язують їх розташування з розмірами майбутніх дверей і вікон. Виготовляють кутові стійки з бруса або складених дощок. Рядові стійки виготовляють з дощок товщиною п’ятдесят – шістдесят міліметрів і завширшки сто – сто двадцять міліметрів.

Нижнє обв’язування каркасу служить підставою всього каркасу. Його збирають з брусів, колод або дощок. Кути влаштовуються прямим замком «у півдерева». Деталі збираного каркаса можна сполучати цвяхами, а можна за допомогою кутової полиці. Це значно прискорює збірку і робить її простіше.

Щоб каркасам додати просторову жорсткість, по кутах будівлі в площині стін проводять установку підкошувань. Поверх стійок споруджують обв’язування. Її прикріплюють на шпильки або металеві скоби. У верхнє обв’язування каркаса врубують балки перекриття майбутньої стелі. На цих балках встановлюють стропила- каркас майбутньої крівлі. Для виготовлення крокв використовують дошки або брус. Дошки застосовують завтовшки п’ятдесят міліметрів, а завширшки сто п’ятдесят – сто вісімдесят міліметрів.

Зібраний таким чином каркас потрібно обшити дошками. Обшиваємо і всередині і зовні. Дошки застосовуємо товщиною двадцять – двадцять п’ять міліметрів. Простір між дошками обшивки заповнюємо теплозвуко-ізолюючим матеріалом. Він є у продажі у величезному асортименті. Можна заповнювати рулонним, плитковим або сипким матеріалами. При утепленні будинку потрібно передбачити утеплення стін, підлоги, стелі і підпілля.