Дерев’яне будівництво

Дерев'яне будівництвоУ сучасному будівництві застосовується велика кількість різних матеріалів. Серед них особливе місце займає дерево. Воно здавна привертало будівельників — привертала простота обробки дерев’яних конструкцій, мала вага при достатній міцності.

У місцях, де лісу було досить, він був практично основним будівельним матеріалом. З нього повністю будували різного роду споруди, аж до кріпосних стін. З колод ставили зруби будинків, балки перекриттів, підлоги, стелі, віконні рами, двері. Все будувалося з дерева.

Дерев’яними були і прольоти мостів, і покриття будівель, опори та ін.. У 1817 році в Москві при будівництві Кінногвардійського манежу застосували дерев’яні прольоти, які перекривали майже п’ятдесят метрів. І зараз фахівці захоплюються минулими спорудами.

У наш час перелік будівельних матеріалів достатньо великий. Але, не дивлячись на це, дерево не здає своїх позицій. Ми значно економніше відносимося до дерева. Адже кількість лісових угідь катастрофічно рідшає. І, не дивлячись на це діапазон застосування дерева в будівництві росте. Ми навчилися робити і застосовувати в будівництві вироби з деревних стружок і тирси. Це деревностружкові і деревесноволокнисті плити. Вони широко застосовуються при обробних роботах і при виготовленні меблів. А в недавні часи на околицях населених пунктів диміли гори спалюваної тирси, тирсою засипали лід в льодовиках-холодильниках.

Відбраковувалась і сама деревина при великій кількості сучків. В даний час, використовуючи високоміцні клеї створюють з низькосортного пиляного матеріалу дерев’яні клеєні конструкції. Вони можуть мати будь-яку форму, будь то навіть купол або оболонка.

Для продовження служби дерев’яних конструкцій знаходять все більше застосування високоефективні антисептики. Вони захищають дерево від всякої шкідливої дії зовнішнього середовища. Дерев’яні конструкції більше не бояться «червоного півня». Від нього надійно захищають різні антипірени і особлива вогнестійка мінеральна обмазка.

Дерев’яні будинки до цього дня будуються в сільських (і не тільки) районах багатих лісом. Але нові технології каркасних і щитових споруд дозволяють майже в три рази скорочувати витрату деревини при зведенні житла. Будівництво дерев’яних будинків, лазень, господарських будівель стало особливо модним в сучасному місті. І попит на ці теплі, екологічно чисті будинки тільки росте.