Фундамент, будівництво своїми руками

Фундамент, будівництво своїми рукамиДля кожного виду фундаменту існують свої індивідуальні особливості будівництва. Але існують загальні правила, слідуючи яким можна побудувати фундамент своїми руками навіть без особливої спеціальної підготовки.

Насамперед слід визначити тип і склад грунту. Для цього потрібно викопати яму завглибшки 100,0-120,0 сантиметрів і вивчити структуру грунту. Оптимальними вважаються гравієві, кам’янисто-піщані і піщані грунти.

Важливою умовою є вологість грунту, вірніше відсутність вологи. Якщо яма суха і в ній не накопичується вода, то можна виконувати безпосереднє будівництво фундаменту.

Відповідно до плану бвдинку викопується котлован або траншея необхідної форми і розмірів. Для виконання такої роботи рекомендується використовувати екскаватор і бульдозер, оскільки копати вручну – заняття довге і утомливе. За допомогою техніки знімається верхній рослинний шар грунту від 0,2 до 0,4 метра. Після цього, використовуючи рейки, рівні і совкові лопати, добиваються рівної горизонтальної поверхні котловану.

Потім по периметру викопується траншея завглибшки від 0,3 до 0,5 метра, дно якої теж вирівнюють. Це буде подушкою підстави для компенсації навантажень від деформації землі. Для бетонного фундаменту така траншея не є обов’язковою. Якщо рівень грунтових вод невеликий, то глибина траншеї повинна дорівнювати глибині промерзання грунту.

З дощок або щитів формують міцну і чітко вивірену опалубку, в яку заливають бетон. Фундамент для будинку з каменя або цегли будують на подушці. Між рядами кладки розміщують арматуру і заливають цементним розчином.

Товщина фундаменту знаходиться в прямій залежності від товщини стін майбутнього будинку і повинна бути більше за них на 0,15-0,2 м.

Коли рівень заливки або кладки досягне рівня землі, укладають два шари руберойду або іншого гідроізолюючого матеріалу. На шарі гідроізоляції продовжують зводити фундамент.

На завершуючій стадії необхідно з особливою ретельністю за допомогою гідрорівня виконати горизонтальне вирівнювання верхньої площини фундаменту.

Частина фундаменту, яка знаходиться нижче за рівень землі, повинна бути піддана гідроізоляційній обробці за допомогою розтопленого бітуму. Після цього траншею засипають землею.