Фундамент на палях

Фундамент на паляхПлитковий фундамент складається з укладених в заглиблення в грунті армованих залізобетонних плит товщиною від 0,3 до 1,0 м. Такий фундамент здатний перерозподіляти значні навантаження за всією великою площею плити. Рекомендується використовувати на слабких грунтах (плавуни, водонасичені піщані і насипні). Має тільки монолітний вигляд, іноді – з деформаційними швами. Використовується для будівництва багатоповерхових будівель.

Переваги:

— здатний витримувати значні навантаження (до 25000,0 кг/кв. м);
— висока надійність і міцність;
— виключає утворення деформацій і тріщин на несучих конструкціях.

Недоліки:

— значні трудовитрати;
— велика витрата матеріалів;
— висока вартість.

Фундамент на палях  складається з груп або окремих паль, сполучених між собою зверху ростверком (залізобетонними балками або плитами). Використовується для будівництва висотних будівель з великими навантаженнями, а також в приватному будівництві, якщо інший вид фундаменту влаштувати неможливо. Рекомендується застосовувати на слабких грунтах, що дають при великих навантаженнях істотне осідання.

Виділяють такі типи паль:

— забивні (забиваються в грунт копром);
— набивні (у свердловину подається монолітний залізобетон);
— вдавлювані (вдавлюється в грунт гідравлічним насосом);
— гвинтові (мають на кінці різьблення у вигляді лопаті, і угвинчуються в грунт спеціальною технікою). Гвинтовий фундамент використовується при будівництві башт, матч, мостових опор і опор ЛЕП на всіх типах грунтів.

Переваги:

— невеликий об’єм землерийних робіт;
— висока надійність;
— витримує значні навантаження (15000,0-25000,0 кг/кв.м).

Недоліки:

— необхідність використання спецтехніки;
— високі ціни на фундамент.