Каналізація своїми руками


Зручності в будинку стали невід’ємною частиною життя сучасної людини і є вже чимось першочерговим, навіть якщо цей будинок розташований трохи далеко від міських комунікацій. Проведений водопровід у будинок вимагає організації системи видалення відпрацьованої води, а організований санвузол — відводу фекальних мас. І тут багатьох зацікавить каналізація своїми руками: як саме вона створюється?Про це розповість наш сайт brigada3.com.Система каналізаціїКаналізаційну систему варто ретельно продумати і закласти основні її елементи ще на етапі будівництва самого будинку. Однак це не означає, що висновок стоків можна організувати для вже готової споруди, навпаки, це потрібно, просто буде вимагати особливого підходу. У будь-якому випадку зведення необхідно проводити з урахуванням усіх санітарних норм.

Система каналізації приватного або заміського будинку складається з двох взаємопов’язаних організаційних частин:

  • внутрішня каналізація, до складу якої входять різні сантехнічні прилади (у тому числі ванна, раковини, душові кабіни, унітази та біде), каналізаційні стояки та труби для відводу стоків;
  • зовнішня каналізація, розташована за межами будівлі і включає в себе очисні споруди різного типу і трубопроводи, які здійснюють їх комунікацію з внутрішньою частиною.

Прокладання труб каналізації — відеосюжет з ЮтубКласифікація локальних очисних споруд

Автономна каналізація для дачі або приватного будинку починається з вибору одного з очисних споруджень, яке згодом буде встановлено на ділянці. Широкий асортимент часто ставить споживача в глухий кут: яке саме локальне очисну спорудження вибрати, щоб раз і назавжди вирішити каналізаційну проблему?

Для полегшення вибору наведемо спрощену класифікацію пристроїв для утилізації стоків:

Накопичувачі стічних вод:

  • вигрібна яма з фільтруючим дном;
  • герметична вигрібна яма.

Пристрої, переробні і очищають стоки:

септик;
станція глибокої біологічної очистки;
біофільтр;
аеротенк.

Для підготовки статті використано матеріал зі сторінки http://postup.brama.com/usual.php?what=79150.