Матеріали для обробки фасадів: види, характеристики

Облицьовування будівлі «під цеглу»
Облицьовування будівлі «під цеглу»

Вибір матеріалів для обробки фасадів здійснюється по переліку якісних, естетичних і експлуатаційних характеристик. У пріоритеті – доступна ціна, простота догляду, стійкість до несприятливих дій, тривалий термін служби, простота монтажу, теплоізоляція і естетичність. У співвідношенні ціна/якість найпопулярнішим видом обробки залишається «мокрий фасад» у вигляді багатошарової конструкції з теплоізоляційної плити, армованого і захисно-декоративного шару. Для створення неповторної архітектурної зовнішності вибирається фасадна фарба або додається товчена черепиця з формуванням узору.

Ефектно і добротно виглядає облицьовування фасадів «під цеглу» при виборі клінкерної плитки різного розміру і формату. Така фасадна обробка є бюджетним варіантом і альтернативою облицьовуванню поверхні клінкерною цеглою. Облицьовування «під цеглу» дозволить виключити трудомісткі процеси кладки і скоротити терміни зведення облицьовування, при цьому тепловий комфорт внутрішніх приміщень досягається при комплексній обробці фасаду з укладанням термопанелей.

Популярним і недорогим способом прикрасити фасад є фіброцементні фасадні панелі у вигляді пресованих волокнисто-цементних листів. Відмітні характеристики матеріалу — знижена щільність, висока стійкість до дії води, високі міцнісні характеристики і легке доглядання. Альтернативою фіброцементним панелям є сендвич-панелі з внутрішнім шаром з алюмінізованого паперу, який зберігає тепло. Перевагою матеріалу є доступна ціна, простий монтаж, захист конструкції від вогкості і різноманіття поверхневих малюнків: камінь, цегла, кераміка, хвилі, мозаїка. До популярних і недорогих видів обробки відноситься вініловий сайдінг при виборі форми корабельної дошки і металеві панелі із забарвленням «під дерево».