Інструментарій маляра: важливі нюанси

Навіть дуже дорога фарба дуже високої якості в тому випадку ляже погано, якщо ви будете використовувати невідповідні або ж дуже дешеві інструменти. Найбільш якісні валики і пензлі фарбу наносять рівним і досить товстим шаром, а адже саме це повною мірою і визначає довгу службу покриття поверхні і відмінний зовнішній вигляд.

Якщо ви використовуєте гідні малярні інструменти, то ви тим самим прискорюєте собі роботу і полегшуєте її. І варто погодитися з тим, що дуже невесело в магазин бігати в тому випадку, якщо у вас не вистачає пензлів, в той момент, коли кипить робота з ремонту. Набагато краще буде заздалегідь ретельно продумати це питання. Вибір тим інструментів, що вам знадобляться в роботі, залежить виключно від типу робіт, які ви маєте намір виконати, і також залежить від типу фарби, яку ви плануєте використовувати.

Найбільш вичерпний список всіх тих інструментів, що вам можуть стати в нагоді в процесі фарбування приміщення:

  • валик кутовий.
  • пензлі.
  • шпателі, скребок.
  • стрічка малярна для того, щоб виконати захист в кімнаті дрібних деталей від потрапляння на них фарби.
  • для захисту вашого статі поліетиленове покриття.
  • для видалення плям фарби розчинник.
  • для перемішування фарби спеціальна паличка.
  • щітка, драбина, ганчірка, для того, щоб очистити від пилу всю поверхню.
  • наждачний папір.

Ніхто не горить навіть про те, що вам у проведенні фарбування поверхні потрібно буде використовувати всі перераховані інструменти або ж що вони всім вам знадобляться, тому як це все залежить тільки від загального обсягу виконуваних робіт та також від поверхні, яку ви буде обробляти.

Пензель вам варто вибирати виключно в залежності від того, яку фарбу ви хочете використовувати. Якщо розглядати натуральну щетину, то вона вбирає фарбу швидко, ковзають дуже легко. Масляні фарби, алкідні фарби і також емалеві фарби наносяться лише такими пензлями. Якщо розглядати емульсії, фарби акрилові або ж латексні фарби, то вони наносяться кистями винятково з синтетичними волокнами.

Найбільш дорогі пензлі з поліефірних волокон, якщо їх, вірно, зберігати і вчасно очищати, вам зможуть служити роками, при цьому вони не втратять всіх своїх якостей. Підходять такі пензлі для використання з будь-яким видом фарби. Пензель, неважливо який він, повинен бути приблизно в півтора рази більше по всій довжині, ніж по її ширині.

Тест, який дозволить вам вірно, судити про якість обраної кисті полягає в тому, що вам потрібно всього лише потягнути трохи за щетину, і якщо у вас в руці понад двох щетинок, то кисть зроблена дуже погано, і купувати її не варто.

Валиками ви зможете працювати набагато швидше, ви не так сильно будете втомлюватися, але при цьому в їх використанні є невеликий недолік, який полягає в тому, що ви найбільш важкодоступні ділянки допомогою нього фарбувати не зможете. Саме тому, якщо ви купуєте для роботи валики, вам потрібно мати в запасі і кілька пензлів різного розміру, щоб пофарбувати всі місця.

Синтетика або ж штучний матеріал точно також вибирається і для валика, як ми розглядали вибір кистей. Якщо вам потрібно фарбувати шорстку поверхню, то валики варто вибирати з дуже довгим ворсом, якщо ж фарбувати потрібно гладку поверхню, то вам потрібно використовувати валик з коротким ворсом. Найбільш високої якості валики на поверхні, яку ви обробляєте, ніяких ворсинок не залишають після фарбування, не залишають ніяких слідів.

Щоб і валики і кисті якомога довше вам прослужили вам після кожного використання їх необхідно добре промивати у воді або ж спеціальної очищувальної рідини, і після цього просушити інструменти. Зберігаються такі інструменти в папері, причому пензлика зберігаються ворсинками вгору.