Робота після фундаменту

Робота після фундаментуУявимо, що фундамент нашого майбутнього будинку готовий.  Бетон висох, і ми продовжуємо подальшу роботу.

Спочатку надбудовуємо цоколь його висота п’ятдесят – сімдесят сантиметрів. Верх фундаментів не завжди буває гладким і рівним. Щоб усунути цей недолік по бічних сторонах фундаменту на один три сантиметри вище за його поверхню влаштовують опалубку з дощок з рівними кромками.Поверхню кромок встановити по будівельному рівню. Тепер простір в опалубці заливаємо цементним розчином складу 1:3 і вирівнюємо його розгладжуючи. Після того, як все просохло влаштовуємо гідроізоляцію.

Звичайно її роблять з толі або руберойду. А оскільки ми хочемо мати в своєму будинку підвал для зберігання запасів із зібраного урожаю, необхідно зробити два гідроізоляційні пояси. Перший пояс у фундаменті (на рівні або нижче за підвал) і другий в цоколі нижче за дерев’яні балки для підлоги. У цоколі необхідно передбачити декілька вентиляційних отворів для вентиляції підвалу. Щоб виключити можливість попадання в приміщення підвалу гризунів, що можуть перепсувати всі ваші запаси, отвори закриваємо металевою сіткою.

Гідроізоляцію стін підвалу і його підлоги проводять таким чином. При рівні грунтових вод нижче за підлогу підвалу зовнішні стіни фундаменту, які безпосередньо стикаються з грунтом, покриваємо двома шарами гарячого бітуму. Підлогу вистилаємо шаром жирної глини завтовшки близько двадцяти п’яти сантиметрів. Ретельно утрамбовуємо її і покриваємо зверху глину шаром бетону близько п’яти сантиметрів. Робимо витримку протягом двох тижнів і наклеюємо мастику на бетон толь або руберойд. Зверху знову ложимо шар бетону товщиною в п’ять сантиметрів. Бетон добре вирівнюємо, покриваємо цементним розчином і залізнимо.

Для хорошої гідроізоляції важливо правильно виконати залізнення. Тоді тільки воно надійно захистить ваш підвал від проникнення вогкості, яка згубно впливає на запаси, що зберігаються в ньому.

Є два способи провести залізнення. Перший, коли на добре вирівняний свіжий розчин насипаємо шар цементу (сухого ) і відразу загладжуємо його використовуючи кельму. Цемент, вбираючи воду, утворює подібність плівки, яка висихаючи не пропускає вологу.

Для освітлення приміщення підвалів іноді влаштовують вікна нижче за рівень землі. Перед такими вікнами обов’язково потрібно влаштовувати колодязі-приямки. Їх стінки облицьовують бетоном, каменем, цеглою. Над колодязем необхідно зробити козирок з оцинкованого заліза, а під колодязем лоток для збору води.