Стіни будинків і квартир

Стіни будинку
Стіни будинку

Кожен сучасний будинок або квартира мають два види стін – несучі (основні) і перегородки. У кожного з цих видів стін і своє призначення.

Основні або несучі стіни в будинках – це опорна конструкція для плит перекриття або бруса (якщо будинок дерев’яний). Плита (брус) лягає на такі стіни своїми кінцями – тому і назва біля стін «несучі». На цей тип стін покладена відповідальність за цілісність конструкції всього будинку: наприклад, бетонні стіни в багатоповерховому будинку мають цілісний каркас з арматури, і пошкодження несучої стіни може привести до обвалення декількох під’їздів або всієї будівлі.

З цієї причини обмежене перепланування квартир в панельних і монолітних будинках: можна переносити стіни санвузлів (суміщати) або коридорів. Пояснюється це легко – майже кожна стіна в таких будинках є  несучою.

Другий тип – перегородки (міжкімнатні перегородки) – по суті виконує роль ширми: стіни будинку ділять простір квартири на кімнати і допоміжні приміщення, а дозвільні організації при переплануванні без проблем вирішують їх повністю або частково зносити. Звичайно перегородки роблять з будь-якого матеріалу – цегли, піноблоку або гіпсоплити, популярність придбали перегородки з гіпсокартону.

Міжкімнатні перегородки зручні в демонтажі – вони прив’язані тільки до підлоги і стелі цементним розчином і легко демонтуються, в них можна робити отвори (переносити двері або робити декоративні вікна). Винятку не становлять залізобетонні або кам’яні стіни, якщо вони не є несучими.

Визначити — несуча стіна або перегородка – можна двома способами: візуально і за допомогою документації. Візуально несуча стіна набагато товща. У документах (проектна документація або технічний паспорт на квартиру) несуча стіна зображена товщими лініями (або ширшими – візуально – смугами на схемі).