Цегляні, бетонні, дерев’яні стіни

Цегляні стіни
Цегляні стіни

З часом стіни будинку вимагають ремонту, і матеріал стін має свої особливості. Звичайно стіни в сучасних будинках роблять з цегли і бетону, набагато рідше зустрічаються стіни з гіпсових плит, і ще рідше – з дерева: їх можна зустріти в будинках дореволюційного спорудження.

До недоліків, які мають стіни в квартирі з бетону, відносяться в першу чергу вологопоглинання і тривалий час очікування усадки – від цих чинників залежить поява тріщин. Стіни з бетону чутливіші до деформації, і до початку зведення бетонних стін потрібене облаштування надійного фундаменту.

Вирішити цю проблему допомагає використання модифікацій бетону — пінобетону, керамзитобетону або полістіролбетону: це так звані легкі бетони в порівнянні  з цеглою по своїх характеристиках.  Але бетон поступається по теплоємності, деформаційним навантаженням і вологопоглинанню. Великий плюс — кладка і обробка бетонних стін набагато простіше.

Цегляні стіни достатньо вогнетривкі і довговічні, тому можуть витримувати залізобетонні плити перекриття. Розмір цегли дозволяє будувати стіни складних конфігурацій з викладанням декоративних елементів фасаду. Цегляні стіни можна зістиковувати з печами і камінами, а всередині стін можна обладнати димові і вентиляційні канали.

Недоліків біля таких стін декілька — відносно висока теплопровідність, тому стіни роблять достатньо товстими. Це веде до того, що збільшує вагу стін – теж недолік, тому для них вимушені робити стрічкові фундаменти на глибину промерзання грунту. Стіни з цегли доцільно застосовувати при зведенні великих будівель з цілорічною експлуатацією.

Про користь стін з дерева відомо багато – вони добре пропускають повітря, підтримують постійний мікроклімат в будинку, а виділення смол і ароматичних речовин благотворно позначається що на здоров’ї людей, що в них проживають. Але дерев’яні стіни мають свої недоліки: легка займистість, вони схильні до дії шкідників і гниття, а після закінчення будівництва дерев’яному будинку потрібно не менше року для усадки стін.