Варіанти фасадів приватних будинків і котеджів

Варіанти фасадів приватних будинків і котеджів
Варіанти фасадів приватних будинків і котеджів

Додати неповторну архітектурну зовнішність приватному будинку або котеджу можна при виборі фото фасадів по каталогу готових проектів, а також з урахуванням індивідуальних переваг за вартістю, параметрами комфорту і якістю. Як правило, вибір фасадних систем в сучасному різноманітті матеріалів і технологій представлений трьома основними групами:

Традиційні.

Традиційні технології продовжують лінійку стародавніх архітекторів по обробці фасадів матеріалами з максимальним набором захисних функцій. Найпопулярнішими були кераміка, натуральний камінь і дерево. У сучасному варіанті фасадної обробки популярні цегляні будинки, технології зрубу і лицьова цегла як продовження традицій майстрів-каменярів.

При виборі традиційної групи матеріалів досягається оптимальне поєднання якості, захисних функцій несучої конструкції і зберігаються доступні ціни на фасади житлових споруд. Розкішно і монументально виглядає фасад, фанерований клінкерною і керамічною лицьовою цеглою. Залежно від вартості матеріалу вибраного виробника, красиву фактуру «під цеглу» можна реалізувати як в бюджетному варіанті ($18/м2), так і при дорогій обробці котеджу високоякісною цеглою досвідченими фахівцями з гідрофобізацією фасаду в межах $110/м2.

Вентильовані

При виборі вентильованих систем, як правило, йдеться про НВФ – навісні вентфасади. Проте на практиці існує традиційний бюджетний варіант вентильованих систем – колодцева кладка. При виборі НВФ власник котеджу надійно захистить фасад від зовнішніх впливів і забезпечить акустичний комфорт внутрішніх приміщень. Фасадний «пиріг» складається з теплоізоляції, вітровологозахисного екрану і повітряного проміжку, що забезпечує надійний захист захисної конструкції від атмосферних опадів і покращує теплотехнічні характеристики фасаду.

Штукатурні

Захисно-декоративна штукатурка в сучасній зовнішній обробці представлена декількома варіантами: легкі суміші з водовідштовхувальним шаром і звичайні, армовані сіткою. Елітна зовнішня обробка виконується комплектами штукатурних забарвлень, які забезпечують архітектурно-декоративну виразність, оптимальний баланс вологості і надійний бар’єр дії зовнішнього середовища. Такі фасадні системи прослужать більше 20 років і, залежно від фактурної композиції, коштуватимуть в межах $2-10/м2. Бюджетний варіант – звична цементно-піщана штукатурка і обробка фасаду своїми силами.