Процес виготовлення дверей

Виробництво дверей
Виробництво дверей

Для виготовлення дверей найчастіше використовується такий матеріал як дерево, оскільки воно відрізняється не тільки своїми естетичними властивостями, але ще і високою надійністю, відмінною міцністю і своєю натуральністю. Двері можуть виготовлятися як з хвойних порід дерева, так і з листяних порід, досить часто додаються різні штучні матеріали.

Виробництво дверей є досить складним процесом, що складається з декількох етапів. Якість виготовлених дверей залежить від того, наскільки ретельно буде пройдений кожний з етапів. Виготовлення дверей починається з такого важливого технологічного процесу як сушка деревини. До цього етапу необхідно відноситися досить серйозно, адже тільки вироби з правильно просушеної деревини не тріскаються, не коробляться і мають красивий естетичний вигляд. Після сушки деревини органічна вологість повинна складати не більше 10% — 12%. Варто відзначити, що в сучасному виробничому процесі дверей використовуються автоматичні сушки із застосуванням комп’ютерного управління.

Після остаточного просушування деревини проводиться розпилювання бруса. Далі проводиться етап що має назву оптимізація, в процесі його усуваються всі природні недоліки, такі як смоляні кишені і суки. Тільки після цього етапу деревина проходить наступний етап обробки, який включає обробку деревного матеріалу захисними просоченнями. Виробництво дверей вимагає обов’язкової обробки деревини, щоб захистити її від перепадів температури, підвищеної вологи і процесу гниття.

Виготовлення дверей на завершальному етапі включає фінішну обробку, що полягає в лакуванні і тонуванні поверхні дверей. В процесі лакування використовуються або поліуретанові лаки, або лаки на водній основі, які нешкідливіші в порівнянні з першими.