Розмітка стрічкового фундаменту.

Розмітка стрічкового фундаменту.Кожне будівництво будинку починається із закладки фундаменту. І саме від того наскільки міцний фундамент залежатиме термін експлуатації будівлі. Першим і основним етапом в споруді фундаменту є вибір типу, а також його розмітка.

Для чого потрібна розмітка фундаменту?

Правильно виконана розмітка для майбутнього фундаменту гарантує:
1. Швидкість зведення стін;
2. Мінімальну кількість будівельних відходів;
3. А також точніше дотримання всіх проектних величин і норм.

Якщо ви виконаєте розмітку строго відповідно до проектних документів, то витрата будівельних матеріалів значно зменшиться. Всі проектні документи виготовляються з урахуванням видів будівельних матеріалів і їх розмірів. У випадку якщо фундаментна розмітка буде здійснена з відхиленнями від документів, то вам не уникнути подальшого коректування фундаменту.

Як зробити точну розмітку фундаменту?

Для того що б зробити якісну розмітку для стрічкового фундаменту, вам не знадобиться спеціальне устаткування. Вам буде потрібно тільки:

1. Декілька довгих шнурів;
2. Будівельна рулетка;
3. Звичайні прищіпки;
4. Кілочки з дерева;
5. А також небагато досвіду, знань і терпіння.

Перед тим, як ви почнете робити розмітку фундаменту, необхідно точно визначиться з місцерозташуванням майбутнього будинку. В тому випадку, якщо вибрана ділянка має не рівну поверхню, то її необхідно розрівняти. Тому що для закладки фундаменту, який стоятиме довгий час необхідна ідеально рівна поверхня з невеликим ухилом.
Для того, що б переконається в правильності виконаної розмітки фундаменту необхідно зміряти його діагоналі, вони повинні бути рівні.

Процес розмітки фундаменту.

Після визначення місцерозташування першої стіни можна приступати до розмітки фундаменту. На місці, в якому розташовуватиметься стіна необхідно за допомогою рулетки відзначити довжину, яка позначена в проектних документах. З кожної сторони стіни необхідно додавати ще по 50 сантиметрів. Далі необхідно вбити дерев’яні кілочки і натягнути шнур. За допомогою прищіпки необхідно зафіксувати перший кут будинку. Для того що б правильно визначити розташування кута, відміряйте 50 сантиметрів від кінця шнура. Потім починаємо розмітку бічної стіни, яка прилягає до першого кута. Біля прищіпки забиваємо дерев’яний кілочок і перпендикулярно натягуємо шнур, довжина якого, рівна довжині стіни із запасом 50 сантиметрів. Кут перетину двох шнурів повинен, бути рівний 90 градусів. Після того, як визначені 3 стіни, визначається довжина діагоналі. Діагональ повинна відповідати точно нормативній документації.

Самостійно робити розмітку фундаменту досить не просто, якщо в процесі розмітки допущена найменша помилка, то вона може привести до невдалої споруди будинку. Отже краще всього зверніться по допомогу до професіоналів, які будують зруби будинків і лазень. Саме в цьому випадку розмітка фундаменту буде виконана правильно.