Способи і методи укладання плитки

Укладання облицювальної плитки
Укладання облицювальної плитки

Основні методи і технології укладання плитки залежать від використовуваного матеріалу. Спершу опишемо, як укладається керамічна плитка на підлогу. Необхідно використовувати наступні інструменти: гумовий молоток, рівень, смужку з абразивним шаром, проставочні хрестики і кельму.

Безпосередньо перед самим укладанням необхідно очистити і знежирити поверхню, на яку потрібно укласти плитку. Після чого розводимо клейову суміш і готуємо всі потрібні інструменти. Щоб уникнути прямого контакту з клеєм, краще надіти гумові рукавички. Укладання плитки повинно починатися з самої освітлюваної частини приміщення, щоб в подальшому шматочки, що одержуються за допомогою плиткоріза, укладалися в менш освітлюваних кутках приміщення, щоб не впадали відразу в очі.

На невелику поверхню наноситься клейовий розчин. Далі на поверхню, що намазана, потрібно розташувати рівномірно хрестики, після чого укладаємо саму плитку. Щоб збільшити щільність прилягання, укладену плитку необхідно простукати гумовим молотком. Для того, щоб плитка розміщувалася рівно по всій поверхні необхідно користуватися рівнем. Після закінчення укладання підлогу необхідно начисто протерти, щоб позбавиться залишків клею.

Останнім часом багато виробників пропонують вінілову плитку як дуже естетичне і надійне покриття для стін і підлоги будинку.

Вінілова плитка є сумішшю вінілу і природного дрібного каменя. Вона буває двох видів: звичайна і самоклеюча. Самоклеюча плитка укладається простим способом, видаляється захисна плівка, після чого матеріал щільно притискається до підстави.

Укладання звичайної вінілової плитки повинно здійснюватися на суху рівну підставу. Спочатку необхідно знайти крапку центр кімнати, через неї проводимо дві перпендикулярні лінії. Уздовж цих ліній і укладається плитка на клей.