Способи монтажу сайдіга

Монтаж сайдінга
Монтаж сайдінга

Технологія (способи) монтажу сайдінга залежить від виду сайдінга (вініловий, дерев’яний і металевий матеріал можна вмонтовувати в горизонтальному і вертикальному положенні, цементний – тільки горизонтально) і наявність (відсутність) утеплювача.

Найпростіший спосіб – облицьовування фасаду без нанесення на стіни утеплювача. Монтаж сайдіга починається з обрешітки з висушених брусків (планок) з кроком 20-30 см для горизонтального, 30 см – для вертикального варіанту розміщення. Для кріплення панелей використовують тільки антикорозійні цвяхи, шурупи, анкери, якими матеріал повністю не блокується: потрібно враховувати теплове розширення ПВХ і вільний рух панелі в горизонтальній і вертикальній площині.

Панелі починають кріпити із стартової смуги, від низу до верху (або від кута будинку при вертикальному положенні). Основні правила монтажу – кріплення шурупів, цвяхів, болтів тільки в спеціальних отворах, заборона на кріплення через лицьову сторону панелі і вільне положення панелі після кріплення в спеціальних замках (натягу бути не повинно).

Якщо при монтажі сайдінга потрібне і нанесення утеплювача – необхідно правильно укріпити сам утеплювач. Інакше він падатиме, а фасад будинку продемонструє з часом цей недолік: вийде ефект міхура або матраца – здуття в місцях, де «зіб’ється» в купу утеплювач.

До кріплення сайдінга необхідно провести ізоляційні роботи навколо вікон, дверей і вздовж даху: ізоляція направлятиме потік води поверх цвяхових кромок на останньому ряду сайдінгової панелі.

За наявності на фасаді будинку яких-небудь приладів (труб, кранів, вентилів) використовують спеціальні аксесуари, або новий ряд починають від місця їх виходу (зіткнення) – це виключає небажані нахльости.